E-Satış  
  1. No pasaran…

...bir eksiğiz/ahmet kaya

Ahmet Kaya’nın yapım şirketi Gam Müzik, sanatçı adına yepyeni ve büyük sürprizlerle dolu bir albüm çalışması yayımladı.

Gülten Kaya tarafından bir yıl önce projelendirilen ve son derece gizli yürütülen “…bir eksiğiz” isimli iki CD’den oluşan bu sürpriz albümde tam 26 sanatçı Ahmet Kaya eserlerini yeni düzenlemelerle yorumluyor.

Prodüktörlüğünü Gülten Kaya’nın yanı sıra sanatçı Yavuz Bingöl’ün de üstlendiği bu özel çalışmanın proje danışmanı ise Ahmet Kaya’nın kızı Melis Kaya.

Ahmet Kaya bestelerindeki zenginliği ve müzikal skalayı keşfetmeyi ve onun şarkılarını yepyeni kuşaklarla buluşturmayı amaçlayan “…Bir Eksiğiz” adlı iki CD'den oluşan albümün kapak tasarımı Sera Dink tarafından gerçekleştirildi.

Ağırlıkla rock grupları ve sanatçılarının yer aldığı albüm çalışması 23 farklı stüdyoda kaydedildi. Sanatçıların, yorumladıkları eserleri bütünüyle kendisinin seçtiği, düzenlemelere ve yorumlara hiç müdahale edilmeyen bu özel çalışmada Ahmet Kaya’nın müziğe dair özgürlük anlayışına da bir saygı duruşu gerçekleştirildiğini düşünen yapımcılar “Ahmet Kaya böyle olmasını isterdi” empatisinden yola çıktıklarını ifade ettiler.

Sezen Aksu’dan Teoman’a, Aynur’dan Halil Sezai’ye, Gripin grubundan Bülent Ortaçgil’e, Zuhal Olcay’a uzanan bu özel çalışmanın müziğe ve müzik sektörüne yepyeni bir bakış açısı ve soluk kazandıracağı beklenmektedir.

Sanatçının şiirle ilişkisine de selam verilen albümde şair Küçük İskender ve Okan Bayülgen’de okudukları şiirlerle yer aldılar. “…Bir Eksiğiz” adlı albümde Ahmet Kaya’nın da sesiyle katıldığı iki farklı eserin biri Leman Sam, diğer Ceza tarafından yorumlanarak, albümün başka bir sürprizini oluşturdu.

Ahmet Kaya için 2002 yılında yayımlanan ilk saygı albümü “Dinle Sevgili Ülkem” den sonra ikinci saygı albümü “…bir eksiğiz”, yine sanatçının ismini de taşıyan GAM (GültenAhmetMelis) MÜZİK tarafından gerçekleştirilmiş oluyor.

Rock, Pop, Rap dahil olmak üzere, müzikal anlamda birbirinden tamamen farklı disiplinlerden gelen sanatçıların yorumladığı Ahmet Kaya bestelerindeki zenginliğin de fark edileceği iki CD'lik albümün dağıtımı yine Esen Müzik tarafından yapılıyor.

Gülten Kaya’nın, “Kalbimle hayatın arası çok açıktı. Geldiniz, çok incelikliydiniz, daha da iyileştirdiniz. Su olsun sesleriniz.” cümlesiyle teşekkür ettiği 26 sanatçıdan oluşan “…bir eksiğiz” adlı çalışma 3 Mart tarihinde raflardaki yerini aldı.

Gam Production

KIRŞEHİR

BİR AHMET KAYA DİNLEYİCİSİ OLARAK ONUN SESİNDEN KAYITLARDA YER ALAN AMA KASETLERİNDE OLMYAN PARÇALARI DİNLEMEK İSTİYORUM.BEN BAŞKALARINDAN AHMET KAYA PARÇASI DUYMAYA BİLE TAHAMMÜL EDEMİYORUM SÖYLEYEMİYORLAR DİNLE SEVGİLİ ÜLKEM KASETLERİNİ ALDIM DİNLEYEMEDİM BECEREMİYORLAR BECEREMEZLERDE AHMET KAYA SESİ VE YORUMUNUN ÜZERİNE KİM SÖYLESE NASIL SÖYLESE NAFİLE BOŞA ÇABALARLAR.ONUN SESİNDEN KASETLERE ALMADIĞI PARÇALARI BEKLİYORUZ YILLAR OLDU AMA SES SOLUK YOK....

28.02.2014 13:56:03


dr.zakum

ahmet kaya şarkılarını onun kadar içten kimse söyleyemez buna sürekli inanıyorum ama yine de eşi ve kızı böyle bir emek vermiş takdir etmek gerek merakla bekliyoruz

1.03.2014 19:31:59


Tedirgin

Ahmet Kaya şarkıları ancak bu kadar kötü yorumlanabilirdi. Melis Kaya kendi zevkine göre mi acaba yaptırdı albümü. Paris'te yanına bile gidemeyen Yavuz Bingöl de albümü üstlenmiş. Bu şarkıları böyle heba etmeyin gözüm. Bize yeni görüntüler sunun. Hani nerede AHMET ABİ'NİN VAPURU programı görüntüleri. Paris'teki günlerinden şarkılar nerede ? Ahmet Kaya'ya sürgün günlerinde sahip çıkan insanlarla çalışma yapın eğer yapacaksanız, son dönemde popüler olmuş diye hadi bir şarkı da sen oku demek size yakışmadı GAM !

3.03.2014 14:01:05


içimdemartilar

Çok büyük emeklerle hazırlandığı belli olan "Bir Eksiğiz" albümünde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Evet, hepimiz Ahmet Kaya'nın sesini, yorumunu özlüyoruz ama başkalarının sesinde yeniden soluk bulan şarkılar da çok kıymetli. İkinci bir yorum, ilk ve asıl yorumun yerini tutamasa da ben "Bir Eksiğiz"deki parçaları çok sevdim. İki gündür sürekli dinliyorum. Bizleri her mecrada ve her seste Ahmet Kaya'yla bir kez daha buluşturan Gam Production'a çoook teşekkürler..

4.03.2014 19:06:04


fhyyrd

Nasıl dolar onun yeri,nasıl bu hasret diner bilmiyorum.Ama olabileceğini de sanmıyorum.İyi ki sen vardın Ahmet KAYA ve iyi ki ben seni dinledim.Benim kendime,aileme ve çevreme faydalı bir insan olmamda senin katkın çok büyük be usta.Sen benim prototipim oldun.Seni,duruşunu ve söylemlerini örnek alarak ben gençliğimi şekillendirdim.Geçen Ekim ayında kabrine geldiğimde çok ağlayacağımı düşünüyordum.Ama öyle olmadı.Hafif bir yağmur vardı Paris'te. Ve ben senin derinden, usulca gelen sesini hissettim kulaklarımda. İnşaallah cenettesindir demiyorum ama inşaallah sen neredeysen bende oraya geleyim diyorum.

5.03.2014 01:22:06


KIRŞEHİR

BU ALBÜME HARCANAN EMEĞE SAYGI DUYMALIYIZ, YENİ YORUMLAR BU ŞARKILARI AHMET KAYADAN DİNLEYENLERE GARİP GELSEDE Kİ BANA ÇOK GARİP GELDİ BU KADAR KÖTÜ SÖYLEMEK İÇİN ÇABA MI HARCAMIŞLAR DİYE SORDUM KENDİME NASIL BECERMİŞLER BİLEMEM.SEZEN AKSU BİLE BECEREMEMİŞ AĞLADIKÇA ÖYLEMİ SÖYLENİR.AMA YENİ KUŞAKLAR BU YORUMLARI SEVER DİNLERSELER BİLEMEM.AHMET BABA AYRI SÖYLERDİ BAMBAŞKA SESİ VE YORUMU VARDI BİZ KAYITLARDA OLUP TA ALBÜMLERİNE ALMADIĞI ŞARKILARINI UMUTLA BEKLİYORUZ GAM BİZİ ÇOK BEKLETMEZ UMARIM.AHMET KAYA ŞARKILARINI BU POPÜLER MÜZİK YAPAN GENÇLER BİR YANA DİNLE SEVGİLİ ÜLKEMDE Kİ AĞIR ABİLERDE YORUMLAYAMADI ONUR AKINDAN YAVUZ BİNGÖLE SUAVİYE ONLARDA BECEREMEDİ.AHMET BABA GERÇEKTEN BAŞKAYDI ZORLANMADAN DOĞAL BİR ŞEKİLDE SU İÇER GİBİ YÜREKTEN DOĞAL SÖYLERDİ HER TÜRÜ SÖYLEYEBİLECEK BİR SESİ VARDI ADA SAHİLLERİNİDE OKUDU KALAN KALIRI DA MUNZURLUYU DA ELEKTRO ŞOKU DA YEMEN TÜRKÜSÜNÜDE AYRIŞIĞIN HEDİYESİNİDE AYRI BİR SES VE YORUMDU. HİÇ UNUTMUYORUM BENİ BUL KASETİNİ YAPTIĞI PİYASA ÇIKACAĞI

8.03.2014 19:43:39


masmavi

ben hep eksiğim

8.03.2014 23:45:26


recep_3

öncelikle çok uzun bir aradan sonra herkese merhaba yeni albümü çok uzun bir aradan sonra Ahmet Kaya'nın adını bile bir zamanlar söylemenin yasaklandığı dönemden sonra istanbulun birçok merkezi yerlerinde bilbordlarda görmek ve bir zamanlar en büyük ambargoyu ve linç kampanyasını yürüten yazılı ve görsel medyada görmek anahaber bültenlerinde gazetlerde görmek çok güzel.Keşke bu kadar zaman sonra değil de keşke çok çok daha önce bu sahiplenme olsaydı.Ama malesef çok geç bir sahiplenme albümdeki sanatçılara gelince birçoğunun Ahmet Kaya'nın linç edildiği dönemlerde ve çok daha sonrasında bir desteklerini ben hatırlamıyorum.Bu kadar zaman sonra da Ahmet Kaya için samimi olarak bir araya geldiyseler saygı duyarım.Bir merhabayı esirgeyen dostları bu albümle Ahmet Kaya'ya merhaba dediler 99'dan 2014e kadar esirgenen merhaba.Ahmet Kaya yaşarken bu merhabayı duysun isterdim.Merhaba sevgili Kayacılar merhaba...

9.03.2014 21:29:01


didemim

hiçkimse Ahmet babanın şarkılarını söylemesin lütfen....

12.03.2014 11:10:50


Volkan

Artık GAM Prdoduction ve G. Kaya'nın samimiyetinden şüphe ediyyorum. Nasıl olurda Ahmet Kaya'nın parçalarının bu kadar kötü yorumlanmmasına izin verir. Allah aşkına yapmayın arkadaşım, izin vermeyin böylesi rezilliklere. Yıllar önce, Harun Tekin Pelin Batu ile sunduğu TV proğramında Yusuf Hayaloğlu'nun ''Merhaba Nalan'' şiiri ve klibiyle dalga! geçmiş; kim bu adam, bu nasıl şiir, nasıl klip demişti. Aynı adam! albümde sözleri Hayaloğlu'ya ait ''Beni Vur''u seslendirmiş. Daha da kötü olanı Yavuz Bingöl. Beyefendi sevgilisiyle Ahmet Abi'nin en güzel şarkılarından biri olan ''Merhaba''yı kelimenin tam anlamıyla berbat etmiş. Bu beyefendi Paris'te bulunduğu tarihte Ahmet Abi tarafından eve davet edilmiş fakat korkusundan ve medyadan korkarak gitmemiştir. Bütün bunlardan haberiniz yokmuydu Gülten Hanım. Ahmet Kaya için şüpheli olsam da dinleyicilerine saygınız olmadığından eminim.

25.03.2014 13:00:43


ycb92

öncelikle emek verilmiş, ortaya bir eser çıkmış; saygı duymak ve tebrik etmek lazım. Lakin diğer arkadaşlarında dediği gibi Ahmet Abi'nin sesinin dokusuna hasretiz, GAM produksiyonun arşivinde kalan uzun kısa fark etmez Ahmet Abi'nin kendi sesinden çalışmalarını\denemelerini bizerle paylaşmanızı rica ediyoruz. bu yönde bir derleme yaparlarsa çok bahtiyar oluruz. Tekrardan saygılar,

28.03.2014 23:25:49


tprk05720

Bu ülkede bir tane daha ahmet kaya yok. O öldükten sonra anlaşılmak istemiyordu o ölmeden anlaşılmak istiyordu. Şimdiye kadar tüm besteci,yazar,türkücü vs. gözünüzün önüne getirin. Ve bir parçasını karşılaştırın. Anlayacaksınız ki hiçbir benzerlik yok. Çünkü ilk cümlemde de söylediğim gibi bir tane daha ahmet kaya yok!.

14.04.2014 01:40:26


hopeumut

ahmet kayanın şarkılarına ve eserlerine dokunmayın ! sadece dinleyin kimse onun gibi hiç bir şarkısını okuyamaz bu böyle bilinsin ..

26.04.2014 14:56:36


Adige

Kimse Yanlış Anlamasın ve Beni Ahmet Kaya Düşmanı Olarak tefe Koyup Yargılamasın Ama Tam anlamıyla Berbat Öncelikle Rahmetlinin Kızı ve Eşini Tebrik Ederim Çok Güzel Düşünülmüş bir Proje Albümdeki Sanatçılarada sanatada saygım sonsuz Ama Ahmet Kayanın verdiği samimyeti duyguları verrmiyor :( daha önce onurlu yıllar da yapıldı orhan gencebay için bir ömür yapıldı onlar güzeldi fakat AHMET KAYA Farklıdır. Kıyaslamayı Geçelim Hiç bir Şarkısı Başkasının ağzına Yakışmıyor Biz Ahmet Kayanın Yayınlanmamış Şarkılarını istiyoruz

17.05.2014 14:02:37