E-Satış  
  1. No pasaran…

Çatal bu kez Serdar Ortaç'a

1999'da “Kürtçe klip çekeceğim” diyen Ahmet Kaya'ya çatal fırlatan Serdar Ortaç, Hacettepe Üniversitesi'nde çatallı saldırıya uğradı.

Magazin Gazetecileri Derneği’nin 1999’daki ödül töreninde protest müziğin ünlü sesi Ahmet Kaya, Kürtçe klip çekeceğini söyleyince saldırıya uğramıştı.

Ahmet Kaya’ya çatal fırlatanların başını popçu Serdar Ortaç çekmişti. Bu olaydan sonra Paris’e giden Ahmet Kaya 2000 yılında ölmüştü.

Serdar Ortaç önceki gün Hacettepe Üniversitesi’ndeki konserinde yüzleri poşulu bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. Protestocular “Ahmet Kaya’yı unutmadık” diye bağırıp Serdar Ortaç’a çatal, bıçak, bira şişesi ve yumurta fırlattı.

İki dansçısı yaralanan Serdar Ortaç, ilk şarkıdan sonra sahneden inmek zorunda kaldı. Sonra protestocular ile konseri dinlemek isteyen öğrenciler arasında kavga çıktı.

Kavgaya müdahale eden özel güvenlik görevlileri, biber gazı kullandı.


Posta Gazetesi


--//--


Ahmet Kaya çatalı’ yağdı!

Maskeli bir grup, çatal-bıçak atarak Serdar Ortaç’ı sahneden indirdi...

Hacettepe Üniversitesi’nin Bahar Şenliği’nde maskeli bir grup, çatal-bıçak atarak Serdar Ortaç’ı sahneden indirdi... Arbedede iki dansçısıyla iki gitarcı yaralandı...

Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç Hacettepe Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında verdiği konserde ‘çatal’ yağmuruna tutuldu.

Beytepe Kampüsü’nde düzenlenen konserde sahne alan Serdar Ortaç ilk şarkısını okurken ‘Ahmet Kayalar ölmez’ pankartı açan bir grubun çatal, bıçak saldırısına uğradı. Ortaç, iki dansçı ve iki gitarcının da yaralanmasıyla sahneyi terk etmek zorunda kaldı. Binlerce kişinin katıldığı ve yaşanan olaylardan dolayı iptal edilen konserde grubun amacının, 11 yıl önce Ahmet Kaya’ya çatal fırlatan Ortaç’ı protesto etmek olduğu öğrenildi. Ünlü şarkıcı ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İki şarkıdan sonra sahneye çatal, bıçak, içi kumla doldurulmuş pet şişe, eritilmiş mum kütleleri ve benzeri maddelerin fırlatıldı. Ben sol bacağımdan, iki hanım dansçım başından ve davulcum elinden yaralandı. Sahneyi bırakmak zorunda kaldık, hastaneye gittik. Bu olayın 98’de Ahmet Kaya’ya çatal ve bıçak saldırıldığı güne bağlayanlar oluyor. Bence de mümkün böyle bir şeyden yapılması. Ancak ben o gün sahnedeydim ve sahneden kimseye ne çatal ne bıçak attım. Sahnede şarkı söylerken zaten ne atabilirim ki.” Serdar Ortaç geçtiğimiz yıl verdiği bir röportajda Ahmet Kaya’dan özür dilemişti. Ortaç şunları söylemişti: “Ahmet Kaya’nın o gece linç edilmesinde rol oynadığım için çok pişmanım. Bugün olsa bu tepkiyi asla vermem. Kürtçe şarkı okunmasını destekliyorum. O zaman ben de genç ve cahildim. Bence o gece yaşananlarda Ahmet Kaya’nın hiçbir suçu yoktu. Ben Ahmet Kaya’nın konuşmasının ardından sahnedeydim ve bir anda her Türk genci gibi gaza gelip Onuncu Yıl Marşı’nı okumaya başladım. Marşı okuduğum için pişman değilim tabii ki ama zamanlamam çok hatalıydı.”

Vatan Gazetesi


--//--


Ortaç’a çatallı saldırı

Magazin Gazetecileri Derneği’nin 10 Şubat 1999’da düzenlediği 6. Altın Objektif Ödül Töreni’nde, “Kürtçe albüm yapıp, klip çekeceğim” dediği için Ahmet Kaya’ya çatal fırlatan sanatçı grubunun başını çeken Serdar Ortaç, Hacettepe Üniversitesi’ndeki konserinde protesto edildi.

Öğrenciler, sahneye çıkan Ortaç’a çatal, bıçak, şişe ve yumurta fırlattı. İki dansçısı yaralanan Ortaç, bir şarkı söyledikten sonra sahneden indi.

Hacettepe Üniversitesi’nin bahar şenlikleri kapsamında önceki akşam konser vermeye hazırlanan Ortaç, öğrencilerin tepkisiyle karşılaştı. Sahneye çıkan Ortaç’a, yüzleri poşulu bir grup öğrenci çatal, bıçak, bira şişesi ve yumurta fırlattı. Öğrencilerin fırlattığı cisimler Ortaç’ın iki dansçısını yaraladı. Protesto üzerine konseri yarım bırakarak kulise giden Ortaç, İstanbul’a döndü. Hastaneye götürülen dansçıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ortaç’ın sahneden inmesinin ardından “Ahmet Kaya’yı unutmadık” yazılı pankart açan protestocular, “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganı attı. Protestocu öğrenciler ile konseri dinlemek için şenliğe gelen diğer öğrenciler arasında da kavga çıktı. Kavgaya müdahale eden özel güvenlik görevlileri biber gazı kullandı.

Paris’te 2000 yılında ölen Ahmet Kaya, 11 yıl önce ödül aldığı Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde “Albümümde bir Kürtçe şarkı söyleyeceğim ve bu şarkıya bir klip çekeceğim. Aramızda bu klibi yayınlayacak yürekli televizyoncular olduğunu biliyorum. Yayınlamazlarsa da Türkiye halkıyla nasıl hesaplaşacaklarını bilmiyorum” deyince olay çıkmıştı. Kaya’ya masadaki çatal ve bıçakları atan ünlülerin arasında Ortaç da vardı. Ortaç, Kaya sahneden indikten sonra mikrofonu eline almış ve “Bu devirde kimse sultan değil, padişah değil. Atatürk yolunda Türkiye! Bu vatan bizim, ellerin değil!” demişti. Salondan güvenlik kordonuyla çıkarılan Kaya, daha sonra yurtdışına çıkmış ve yargılandığı davalar nedeniyle bir daha Türkiye’ye dönememişti.

Olayın üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen, geçen yıl Ortaç, 15. Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreni’nde Cafer Arat isimli bir şarkıcı tarafından Ahmet Kaya olayı nedeniyle yumruklu saldırıya uğradı. Ortaç daha sonra Milliyet’e verdiği röportajda “Ahmet Kaya’nın o gece linç edilmesinde rol oynadığım için çok pişmanım. Bugün olsa bu tepkiyi asla vermem” demişti.

Milliyet Gazetesi


--/--


Çatallı yumurtalı protesto

Hacettepe Üniversitesi'nde sahneye çıkan Serdar Ortaç, yalnızca bir şarkı söyleyebildi. "Ahmet Kaya'yı unutmadık" pankartı açan bir grup, sahneyi çatal ve yumurta yağmuruna tuttu.

Serdar Ortaç, önceki gün Hacettepe Üniversitesi'nin bahar şenlikleri kapsamında konser vermek üzere sahneye çıktı. Üniversite öğrencilerinin yanı sıra binlerce Ankaralı, konseri izleyebilmek için saatler öncesinden şenlik alanına akın etti. Ancak coşkulu bir kalabalık karşısında konsere başlayan ünlü şarkıcı, beklemediği bir protestoyla karşılaştı. Ortaç'ın ilk şarkısı "Şeytan"ı seslendirdiği sırada sahneye çatal ve yumurta fırlatıldı.

Bir el silah sesinin duyulmasının ardından, göz yaşartıcı sprey sıkıldı. Daha sonra bir grup "Ahmet Kaya'yı unutmadık" yazılı pankart açtı. Serdar Ortaç, yaşanan olaylar üzerine ilk şarkının ardından konseri bitirmek zorunda kaldı. Apar topar araca bindirilen şarkıcı, konser alanını terk etti. Öte yandan sahneye atılan çatalların isabet ettiği bazı dansçıların yaralandığı öğrenildi.

Hürriyet Gazetesi


--//--


Ortaç’a çatallı protesto

KÜRTÇE klip hazırlayacağını açıkladığı için Ahmet Kaya’nın üzerine çatal fırlatan şarkıcı...

KÜRTÇE klip hazırlayacağını açıkladığı için Ahmet Kaya’nın üzerine çatal fırlatan şarkıcı Serdar Ortaç, Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından çatal yağmuruna tutuldu. Ortaç’ın yaralandığı konser iptal edildi.

Önceki gece Hacettepe Üniversitesi’nde konser vermek için sahneye çıkan Serdar Ortaç, yıllar önce Ahmet Kaya’ya gösterilen muamelenin aynısıyla karşılaştı. Sahneye çıkmasının ardından Ortaç, ön tarafta bulunan seyirciler tarafından çatal, bıçak ve şişe yağmuruna tutuldu. “Ahmet Kayalar ölmez” pankartı açan grubun protestosu nedeniyle Serdar Ortaç sahnede sadece bir şarkı söyleyebildi. Konser iptal edilirken, fırlatılan maddeler nedeniyle Sertar Ortaç, 2 dansçı ve 2 müzisyenin yaralandığı belirtildi.

Günlük Evrensel

---///---


APO'YU ÖZLEYENE VEFA 10.YIL MARŞINI OKUYANA SALDIRI


PKK'lı sanatçı Ahmet Kaya, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Kendisi bu dünyadan göçüp gitse de, Recep Tayyip Erdoğan "'Hoşçakalın İki Gözüm' diyen Ahmet Kaya'ya vefa göstermeyen Türkiye'nin şarkıları eksik kalır." Sözlerini her ortamda kullanarak, ona ve zihniyetine hep sıcak mesajlar göndermeyi sürdürüyor.

Ahmet Kaya'ya bu milletin sağcısı-solcusu sanatı noktasında sahip çıkmasına rağmen o ekmeğini yediği, suyunu içtiği bu ülkeye ihanet ederek, (AB)(D)ullah Öcalan posterleri altında, onbinlerce PKK'lının önünde "Vallah ben Apo'yu özledim. Dostlar ben Apo'yu özledim" şeklinde şarkılar söylemiştir. Bu görüntülerini internette rahatlıkla izleyebilirsiniz. Ama bu görüntülere rağmen bazı iktidar yanlısı gazeteciler, PKK'lı Ahmet Kaya'yı masumlaştırmak için kesinlikle böyle bir görüntünün olmadığını söylüyorlar. Her konuda yalan söyleyenler, bu konuda yalan söyleme marifetini göstermektedir.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ahmet Kaya sevdası yüzünden cesaret alan bazı PKK yandaşları Serdar Ortaç isimli sanatçıya saldırıyı rutin hale getirdiler. Ahmet Kaya hayatta iken katıldığı bir ödül programında "Kürtçe klip çekeceğim. Bu klibi yayınlamayanlar Kürt halkına hesap vermek zorunda kalacak." Şeklinde "bölücü" içerikli konuşmalar yapmış, salonda bulunan diğer sanatçılar da bu konuşmaya tepki göstermişti. Serdar Ortaç da orada 10.yıl marşını söyleyerek bir nevi Ahmet Kaya'yı protesto etmişti. Serdar Ortaç'ın bu tavrını unutmayanlar, AKP iktidarının da PKK'lı Ahmet Kaya'ya sahiplenmesini fırsat bilerek ikinci saldırılarını gerçekleştirdiler. Önce yumruklu saldırıya uğrayan Serdar Ortaç, geçtiğimiz günlerde de "Ahmet Kaya'yı unutmadık" pankartı açanların çatallı, bıçaklı saldırısına uğramıştır.

Bu olay bir magazin olayı değil, Türkiye'nin getirildiği noktayı göstermesi açısından önemli bir olaydır.

"Vallah ben Apo'yu özledim. Dostlar ben Apo'yu özledim" diyen bir sanatçıya sahip çıkılan bir ortamda,10.yıl marşını söyleyen sanatçı sürekli saldırıya uğruyor.

Sahip çıkanı olmayan Serdar Ortaç da doğal olarak korkusundan o zaman yaptığı doğrusunu bugün sahiplenemez duruma gelmiştir. Serdar Ortaç'ın o gün yaptığı davranışla ilgili bugünlerde yaptığı tüm açıklamalara bakın bir korku, bir tedirginlik, bir yalnızlık içinde olduğunu görürsünüz.

Sahneden iniyor yumruk yiyor, sahneye çıkacak oluyor çatal, bıçak yağmuruna tutuluyor.

"Ahmet Kaya'ya vefa göstermeyen Türkiye'nin şarkıları eksik kalır." diyen Başbakan Serdar Ortaç'a yapılan saldırılar içinde bir açıklama yapacak mıdır?

PKK'lı bir sanatçıya vefa gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sırf 10.yıl marşı okudu diye sürekli saldırıya uğrayan Serdar Ortaç'a da sahip çıkacak mıdır?

PKK'nın itibar gördüğü, vatanseverliğin horlandığı Türkiye, AKP'nin eseridir.

Türkiye'yi yöneten bir başbakan kime sahip çıkıp, kime çıkmayacağını bilmiyorsa ülkenin geleceği karanlık demektir.

Habur sınır kapısından giriş yapan PKK'lı teröristlerin kahramanlık pozlarını vermesini "umut verici, sevindirici" olarak gören Recep Tayyip Erdoğan'ın zihniyeti zaten Türkiye'yi karanlığa götürmeye elverişlidir.

10.yıl marşı söylediğinden dolayı sürekli saldırıya uğrayan bir sanatçı korku ile siniyor, PKK'lılar ise iktidardan aldıkları tavizler karşısında azıyorsa bu manzarayı en çokta Türk milleti düşünmelidir.

AKP iktidarı uyguladığı ihanet ve gaflet politikaları ile Türkiye'yi bu noktaya getirmiştir.

"Vallah ben Apo'yu özledim. Dostlar ben Apo'yu özledim" diyen, sanatçı mı yoksa PKK propagandacısı mı belli olmayan kişinin adını ağzından düşürmeyen Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye kötülük yapmak için kurulmuş PKK'lılara taviz vermeyi bırakmalıdır.

PKK'lılar hiçbir zaman bu kadar rahat bir dönem yaşamamışlardı. AKP iktidarı her alanda onların elini güçlendirmiştir. (AB)(D)ullah Öcalan'ın yol haritası ile "Kürt Açılımı" yapanların "ruh ikizi, ruh üçüzü" gibi arayışlara girerek birilerini suçlaması da suçunu bastırma girişiminden başka bir şey değildir. (AB)(D)ullah Öcalan ile İmralı'da görüşmeler yapacak kadar yakın olanlar, doğal olarak Ahmet Kaya'ya sahip çıkar,10.yıl marşı okuyan sanatçıları da yalnız bırakır.

Zaten Ahmet Kaya'ya vefa gösteren, Serdar Ortaç'a yapılanlara yol açmaktadır. Ahmet Kaya da, Serdar Ortaç da burada aslında kendi durduğu noktanın bir sembolüdür. Türkiye'nin her yerinde yaşanları bu semboller üzerinden değerlendirirseniz herşeyi rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Yıldıray Çiçek 20 Mayıs 2010 / Ortadoğu Gazetesi

bela55

Etme Bulma Dünyasa İşte o serdar o.... konserlerde hep protesto edeceğiz Yaşasın Halkların Kardeşligi

17.05.2010 17:40:21


UCKISIYDIK

ERGEC ADALET YERINI BULACAKTIR.

17.05.2010 21:03:14


ooezi

Nerede Serdar Ortac bulunursa, ordada Ahmet Kaya hayranlari olacak. Nasilmis oh duygu? Bu bile az

19.05.2010 10:21:46


KrİzAnTeM

her yerde AHMET KAYA olacak iki gözüm!

19.05.2010 18:14:36


ahmet12

ALLAH IN sopası yok gökten indirsin etme b ulma dünyası gözüm hacettepeye teşekürler

06.06.2010 08:15:16


bozo

AHMET KAYA ÖLMEZ HEPİMİZ AHMET KAYAYIZ

08.07.2010 22:00:21


hamit

onlar zannetmesinki yapılanı unuttuk intikam soguk yenen bir yemektir.demet akalınlar serdar ortaclar yine olacak ama cevaplarını alacaklardır.saygılar...

25.07.2010 01:11:45


baybora61

ortaç kim kaya kim yahu adlarını aynı yerde görmek bile zuldür kaya için.

26.07.2010 16:00:42


tiger

serdar ortaç kendine sanatçı diyorsa ahmet kaya mucizedir biz sevenleri için öyle çatalla olmaz bu iş adamlıkmı yaptıgınız

07.08.2010 01:55:56


akseven

ben AHMET KAYA´NIN ölümü bosa gitmedi. cünkü onun söyledigi ve istedigi yerine geldi.simdi kürtce kanali acildi hemde trt tarafindan.onlara AHMET KAYA tükürdüklerini geri yalatti, cünkü AHMET KAYA ölmedi ve hicbir zaman ölmez. AHMET KAYA gibi bir sanatci ve insan kolay kolay bir daha bu dünyaya gelmez.

14.08.2010 14:13:04


Tedirgin-Solcu

ne mutlu insanim diyene!!! Serdar Ortac gibileri geberdiyinde bir yil sonra kimse hatirlamiycak..... nurlar icinde uyu Babamiz...sen hic olmedin, hep kalbimizdesin..

15.08.2010 00:19:27