E-Satış  
  1. No pasaran…

Melis Kaya'dan...

Sözlerinin ağırlığı, can yakıcılığı, bir kişiye hakaret ederken o kişiyi seven insanları, o kişinin ailesini düşünmeden ve hunharca incitiyor oluşunu saymazsak elbette ki herkes kendisini ifade etmekte özgürdür. Keşke içinde bir şiirin duyarlılığını taşıyabiliyor olsaydı diye yazıklandığım bu kullanıcıya buradan cevap verme hakkımın Ahmet Kaya’nın kızı olarak saklı olduğunu düşünüyorum (tüm diğer yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla); evet, benim bir kere babam öldü, 13 yaşındaydım.

Babam beni kardeşlik şarkılarıyla, kardeşlik masallarıyla büyüttü. Bana sevmeyi öğretti, affetmeyi, barışı... Bütün dinlerin, bizleri ayırmak, birbirine düşürmek için değil, bizlere huzur vermek için yaratıldığını öğretti. Bütün dillerin, insanların birbirini anlayabilme, kendilerini en doğru biçimde ifade edebilme ihtiyacı için var olduğunu öğretti. Dinimden, cinsiyetimden, milletimden, ırkımdan sıyrılıp yalnızca insan olduğumu fark etme serüvenimdeki yılmaz süvariydi babam.

Çoğu kişinin, benim Ahmet Kaya’nın kızı olduğum için ne kadar şanslı olduğumu düşündüğünü biliyor ve kendi tercihim olmayan bu durumdan dolayı her gün hayata teşekkür ediyorum. Evet çok şanslıyım, çünkü benim dünyadaki bütün güzellikleri toplayıp her gece başucuma bırakan bir babam vardı. Bir çocuğun azıcık yaşanmış geçmişine, babasıyla geçen 13 hatta hatırlayabildiği 8–9 senesine böylesine korkunç bir şekilde tecavüz edebildiğinize göre, sizler ne yazık ki benim kadar şanslı değilsiniz.

Babam öldüğünde 13 yaşında bir kız çocuğuydum. Bugün hayatı 21 yaşın bakış açısıyla yorumlamaya çalışıyorum ama o gittiğinden beri bir yanım hala çocuk ve hep öyle kalacak. Babama emanet ettim o çocuk yanımı. Belki o yanım biraz büyüyüp diğer yanıma erişebilseydi böyle bir yazı yazmaya gerek bile duymayacaktım ama o çocuk yanım günlerdir hep ağlıyor.

Babam öldüğünde 43 yaşındaydı. Çok büyüktü, görkemliydi, benim masal kahramanımdı. Bugün benim 40’lı yaşlarında arkadaşlarım var ve gözümde onlar o kadar gençler ki…

Kendimi bilmeye başladığımdan beri ailem bir savaşın içerisinde. Ben bir savaşın içerisindeyim ve o savaşın içerisinde atıldım büyüme macerasına. Bir sabah babam öldü ve annemle baş başa kaldım, yapayalnız. Bu yapayalnızlık içersinde, bu kadar acıtılmamıza karşı duyarlılık beklentimi, ne yazık ki büyümeye çalışırken yitirdim. Hala daha, bizi incitmeye çalışmaktan, babamın değerlerini, babamın değer verdiklerini kırıp dökmeye çalışmaktan kendinizi alıkoyamadığınızı uzaktan acıyla izliyorum. Babamın yokluğu kadar acı veriyor bu haliniz bana. Bu ülke adına, hayat adına ve hayatı doğru yaşamak adına…

Fütursuzca yapılmış olan tüm bu faşizan eleştirilere cevap hakkımı burada yalnızca annem ve kendi adıma kullanıyorum. Babamdan sonraki Ahmet Kaya sürecini bugün buraya biz taşıdık. Ahmet Kaya adının hayatımızı mahveden o aptalca ‘bölücülük’ yaftasından sıyrılıp birleştirici bir alana yani gerçeğin ta kendisine taşınabilmesi adına kimi zaman kendi varlıklarımızı dahi unuturcasına çabaladık. Gerçeği size anlatmaya çalıştık. Yani bir devlet bakanının ağzından ona dair dökülen pişmanlık ve özlem sözcüklerini hepinizin duyabiliyor olmasına, TRT’de Ahmet Kaya çalınabilecek olmasına ve Türkiye toplumu adına bu tarihsel utanç sayfasının hala açık duruyor olması noktasına kadar biz tek başımıza geldik. Siz, bu yolun hiçbir kavşağında bizim yanımızda, önümüzde ya da arkamızda değildiniz. Size elbette ki bunun ya da babama ve aileme dair herhangi bir şeyin hesabını vermek zorunda değilim; çünkü ben 13 yaşında geleceğimin en güzel yarısını verdim, çünkü ben diploma törenlerimi, kazandığım ilk paranın heyecanını, ilk erkek arkadaşımı, doğmamış çocuklarımı, üreteceklerimi, mutluluğumun temellerini verdim.

Siz, varlık gösteremediğiniz gerçek yaşamı sanal pencerenizden izleyerek, hayatın tam ortasında yapayalnız kalmış, parçalanmış bir küçücük aileyi daha fazla yıpratma uğraşındasınız. İnsanlar benim babama, benim anneme, benim dayıma, kuzenime, halama, teyzeme, babaanneme hakaret etme cesaretini kendilerinde nasıl bulurlar? Bu hakkı size kim veriyor? Beni, hayatınızda hiç tanımamış olduğunuz bir insanı, böylesine acıtma hakkını size kim veriyor?
Siz kimsiniz?
Siz, sizden kilometrelerce uzakta, yerin metrelerce içinde öylece uzanan ve bir daha hiç konuşamayacak, şarkı söyleyemeyecek olan bir insanın sesini mi kısmaya çalışıyorsunuz? Onun geride bıraktıklarını, ailesini kahrederek “daha da fazla yok edebiliriz, daha çok kirletiriz adını, artık sülalesi de defolup gider buralardan” diye mi düşünüyorsunuz?
Hayır! Biz, size rağmen burada yaşamaya devam edeceğiz. Kendi ülkemizde kalarak, kendi gerçekliğimizle yan yana yaşayacağız. Biz babam için, babamın bana öğrettiği gibi, bu ülkenin koynunu çiçeklerle doldurabilmek için üretmeye devam edeceğiz. Hiçbir karşılık beklemeden, hiçbir şey kazanmadan, sizin bilmeden konuşup bizi incittiğiniz bütün sözlerinize ve suratlarınıza ayna tutarak üretmeye devam edeceğiz.

Hadi çıkın köşelerinizden artık, saklanmayın. Nasılsa bunca yıldır size dönük yanlarımıza tatminsiz aşağılamalarınızdan, tehditlerinizden, yalanlarınızdan, sömürünüzden, hakaretlerinizden, küfürlerinizden acı işlemez oldu. Babamı artık incitmeyin, bizi artık incitmeyin.

Hiçbiriniz bu hayata dair benim ve benim annemin ödediği bedelleri ödemiş olamazsınız; hiçbiriniz benim çektiğim acıları çekmiş, benim taşıdığım yükleri taşımış olamazsınız. Artık lütfen yorulun bizim canımızı yakmaya çalışmaktan, çünkü biz zaten kalplerimizi Paris’te gömdük. Siz de akılla yaşamanın güzelliğine erişin…

Son olarak, eğer kaldıysa, bu yazıyı lütfen siz de en çocuk yanlarınızla bir kez daha okuyun ki beni anlayasınız.

Tüm çocuklara benim babam gibi bir babayla yaşanabilecek en az bir 13 yıl diliyorum; Güzel insanlar olabilmeleri için… Tüm çocuklar adına, bu dünyanın babaların ölümünden artık bıkmasını diliyorum.
Ve babama gerçekten değer verdiğine inandığım herkesi onun şahsında tüm içtenliğimle selamlıyorum…

Melis Kaya

urfa6304

ahmet kayaya kalp krizi geçirtten bütün faşist leri kınıyorum.ne istediniz lan böyle güzel bir insandan

18.10.2010 16:46:16


sedaşahin

çok şanslısın onun kızı olduğun için çok ama çok şanlsısn..ben daha ilkokuldayken mektuplar yazardım ona,şarkılarıyla büyüdüm.bir kez görmek kısmet olmadı.çok üzgünüm..

19.10.2010 11:41:25


AVASAR

BABASININ KIZI DEDİKLERİ BU OLSA GEREK...VERMİŞ OLDUĞUNUZ MÜCADELEDE YANLIZ OLMADIĞINIZI BİRKEZ DAHA BELİRTMEK İSTERİM.DÜNYAYI GÜZELLİK KURTARACAK DİYOR ÜSTAD,DEYİL BU KENDİNİ BİLMEZ VİCDANSIZ İNSAN MÜSVETTELERİ.MÜSTERİH OLMANI VE ABİMİZİN SANA ÖĞRETTİKLERİYLE, ÇİZGİSİNDE BİRŞEYLER BEKLİYORUZ SENDEN.BABAN VE DAYIN DEĞERLİ,EŞSİZ VE ÖLÜMSÜZ BİRER SANATKAR'DILAR.DEĞERLERİNE DEĞER KATACAĞINA İNANIYOR VE BAŞARILAR DİLİYORUM.

19.10.2010 18:37:38


dersimugur

ben senin kadar şanslı olmasamda bende ahmet kaya'nın şarkılarıyla ve düşüncelerine saygı gösteren bir aileden geldiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum çok ufak yaşlardan beri ahmet kaya şarkılarıyla büyüyüp hala da dinliyorum sizlere samimiyetle söylüyorum ki ahmet kaya sadece bir sanatcı değildi benim gözümde ki bu hep aynı olucaktır ben ve ilerideki çocuklarım... sende babanın kızı olduğun belli bu yazındanda sen ve annene sonsuz teşekkürler...

23.10.2010 01:55:41


KrİzAnTeM

Sizler yalnız değilsiniz Türkiye'nin tüm Devrimci Demokratları adına Üstad AHMET'in bizlere bağışlamış olduğu sevgi dolu yüreğiyle öncelikle AHMET KAYA ailesini ve tüm sevdiklerini en içten devrimci duygularımla selemlıyorum.Kendisiyle görüşemedim umudum ve beklentim ve inancım sizlere ulaşabilmektir USTAM AHMET KAYA NIN KIZI MELİS...

23.10.2010 18:55:13


tugberk

Bizde seni tüm içtenliğimizde selamlıyoruz sevgili Melis. Sana ve Tüm Ahmet Kaya hatıralarına selam olsun...

25.10.2010 18:36:35


kılıççç

bu yorumumu okursan ve bunla ilgili bir kaç kelime söylersen çok sevinirim,bizler ahmet kaya hayranları olarak sizin neler yaşadıgınızı anlamaya çalışıyoruz anlıyoruz diyemeyiz neler yaşadıgınızı siz bilirsiniz,gülten anneye ahmet kayanın söyledigi bir laf vardır gözlerimi dolduran paristeyken ona sokakların sesini dinlet demesi özlemini buraya olan aşkını zaten söylemektedir,Bugünde bazı sanatçılar ahmet kayanın cesurlugunun korkusuzlugunun ekmeklerini yemektedir o zamanlar agızlarını açamayan insanlar şimdi albümlerine kürtçe parça koyuyolar sizin cesaretniz bumu diyorum onlara....

27.10.2010 13:10:23


kürterdal

AHMET KAYA BİR DEVRİN BÜYÜK ADAMI...SEVGİMİ TARİF EDEBİLMEK İÇİN HANGİ KELİMELERİ KULLANACAĞIMI BİLMİYORUM...

28.10.2010 17:14:32


ferzankaya

ahmet baba gercekten cok büyük inasandı ayzık oldu ama ahmet baba ölmedi içmizde yaşıyor yaşasın ahmet baba

30.10.2010 13:23:40


melisg

yüreğine sağlık..güzel insanın güzel kızı...

5.11.2010 20:23:22


busraerd

belkide kendisini hayatım boyunca unutamıycam. kardeşimin adı "bahtiyar" ahmet kaya hep evimizin içinde hep bizimle... ölmedi...

9.11.2010 14:06:28


serok

ne denebilir ki içinde bulunduğunuz durumdan dolayı tarihi yargıla edebiyatçıları yargıla ki tekerür etmesin batı edebiyatındaki aydın yazarlardan bizde de olsaydı şu an da farklı konumlardan seslenirdik hayata insanlığa! ölümü güzel kılanlardandır abimiz!!! UNuTmaDık Unutmaya da Niyetim Yok!!!!

16.11.2010 02:32:13


Bucan

Yine Biz Utanalım... Bize,Sevgiliye, (Ahmet KAYA)'ya Yapılanlardan...Yine Biz Verelim İNSANLIK Mücadelemizi..Şüphesiz'ki Hiçbirinizin ÖZRÜ Onu Geri Getirmeyecek.."İstediğiniz Kadar Pişmanmışcasına Timsah Gözyaşları Dökseniz Bile"..Şüphesiz'ki O Bizim Kalp'lerimizde,Mısralarımızda,Dil'imizde Olacaktır..Ve Şunu Unutmayınki..Unutulmak Bir Yana,Geriden Gelenlerde Ona Aşılanacak,Onu Yaşatacaktır..Ve Ne Mutlu'ki Bu Sizin İçin En Büyük Izdırap Olacak'dır...!

16.11.2010 19:23:50


bjk0377

ahmet kaya benim yüreğimde bir yumruk gibi onu adı bana büyük b

16.11.2010 20:12:21


bjk0377

ahmet kaya benim yüreğimde bir yumruk gibi onu adı bana büyük bir hüznü bir o kadar da gururu başkaldırıyı hissettiriyor.ırkçılık yapmak mı haşa ama onun gibi bir kürt çocuğu olmaktan gurur duyuyorum. ölmek mi herkes bir gün ölecek ben 80 yıl yaşasam ne olacak acaba adım ahmet kaya gibi gönüllerde olabilecek miyim? hem ölüm kötü bir şey olsaydı ahmet kaya ölür müydü? ahmet kaya hiç kötü bir şey yaptı mı? o benim için benim çocuklarım için ölüme gitti peki biz onun için ne yaptık? tarih bir çok haksızlığa uğramış insanı yazar.ama onun haklılığını gelecek nesiller değil ona haksızlık yapanlar bile anladı. asıl acı olan bu malesef bu.

16.11.2010 20:23:50


direndevrim

ahmet kayanın kızı oldugunu gosteriyorsun cunku seninde kocaman dev asi bir yuregin var...bu yolda yanlız degilsiniz ahmet kaya hayranları olarak hep yanınızdayız...

17.11.2010 11:34:38


sıloş

güzel insanın güzel kızı öpüyorum seni.Yüreğine kalemine sağlık

19.11.2010 21:48:39


Ciwan

melis senin bu yazına cok duygulandım emin ol şuan ben yazını okudugum için öyle bi duygulandımki yazacak kelimeleri güçlükle bulmaya calısıyorum.bu mücadele burda bitmeyecek.ahmedimi acımasızca öldürdüler inş çocuklarıda o acı içinde kendileride o acı içinde ölürlerki nasıl duygu oldugunu bilirler yüce allahtan bunu istiyorum onları öyle bi kuru gecede canlarını alsınki ahmedim ordan derin oh cekip sırtını yaslasın..

20.11.2010 20:57:18


tu-amed

melis kalemine sağlık... iyiki öyle bir insan bu dünyaya gelmiş iyiki öyle bir insan bu dünyadan göçerken arkasında onun emanetine sahip çıkacak ve gurur duyulacak evlatlar bırakmış helal olsun öyle bir babanın kızıda böyle olmalı zaten AHMET BABA gözün arkada kalmasın başta senin kanını taşıyan kızın ve son olarakta senin canınla yaşayan bizler yoluna sahip çıkacak ve o yolundan sapanlara doğruyu göstereceğiz...

21.11.2010 21:43:23


gülşen3535

tebrik ederim seni böyle babaya böyle kız yakısırdı zaten...

22.11.2010 15:55:16


muti

sevgili melis kaya, ruhu kalbimizde bedeni cennet mekanda olan dayın ve baban ıcın allah tan rahmet dılıyorum.

27.11.2010 12:11:32


CeMo

ben seni kendi dilimde sevdim senin o kömür siyahı gözlerini tarifi imkansız cesaretini ve bir okadarda iyilik severliğini ben seni kendi benliğimde sevdim..Seni özlem dolu hasret dolu yüreğimde taşıdım ve yüreğimdeki ateşlerde besledim alevini ben seni AĞLADIKÇA sevdim...C.T Ahmet abi bende bir idoldü. ezgileriyle ve düşünce tarzıyla insan oğlunun gele bileceği en üst seviyeye ulaşmış düzeyde hayata gözlerini yumdu..Ancak şunun farkındayım ki bir insan öldüğünde değil unutulduğunda tam anlamıyla ölmüş sayılır.Günümüzde hala ahmet abinin ezgileri dillerde söylenirken düşünce tarzı ve kişiliği hayata bakış açısı benlik değilde bizlik kavramlarını ön safhata tutması Ahmet abinin unutulmayacağının açıkça bir göstergesidir..Allah rahmet eylesin abi..Su başında durmuşsun gözlerini yummuşsun, beni benden değilde beni elden sormuşsun. Yürürsün yayasın hem söyler hem ağlarsın ölümlerin en güzeli beni kimden sorarsın. Yinede yandı gönlüm yinede yandı gönlüm yar...

27.11.2010 22:15:36


arsima

41 yaşındayım.Babanın sesini senden önce duyanlardan ve babanı senden önce görenlerdenim.O'nu hala duyuyor ve görüyorum.8 yaşında oğlu olan bir baba olarak,yazılı çığlığını, babanın "Giderim"şarkısı çalarken okudum.Ve bu yazı insan olanı kalbinden vurması gereken bir yazıdır. Ayrıca birer "anne-baba" olan-olabilen bu linç sürüsü hiç bir zaman vicdana gelmeyecektir ve o lanetli elleriyle kendi masun çocuklarını seveceklerdir.Bunlar,babasını kaybetmiş bir kızın sesini ve acısını hiçbir zaman duymayacaklardır,bazıları ise timsah gözyaşları dökeceklerdir.Sizlerden,bu insanları duymayarak ,dikkate bile almayarak ,Ahmet Kaya'yı yaşatmaya devam etmenizi ve birbirinize sahip çıkmaya devam etmenizi diliyorum.Her zaman yanınızdayız.Biz büyük bir aileyiz.Sevgi ve saygılarımla.Güven..

28.11.2010 15:47:57


mondschein

mekani cennet olsunnn,ahmet kayayi cok seviyoruz herzamanda sevecegiz,keske suanda olanlari ahmet kaya abimiz gorebilseydi.

29.11.2010 03:20:35


faruky

dogrusu ben daha önceleri sevmezdim ahmet abiyi hatta daha dogru bir ifadeyle ona karşı düşmanca bir tavrım vardı ...ama sonradan sonraya bu konudaki tavrım hızla degişmeye başladı ben bu dönem 2002 yıllarıydı bu değişimin en öneli etkenleri onun şarkıları ve daha sonrada onu kişilik olarak tam olmasada tanımama imkanları buldu[internet aracılgı vs....] ..ama hiçbir zaman ahmet abiyi sevmediğim zamanlar için kendimi şuçlamadım nedeni ise yaşadıgım cevre[osmaniye] gerekse o donemin medyası bana ahmet kayayı öyle tanıtmiştı ...ben bunu neden anlatıyoru diye düşünüyor ola bilirsiniz ? bunu şunun için anlatıyorum ...ahnet abiyi yanliş tanıyan ve hakaret eden halktan insanlar bir yanıyla şuçsuzdur.. yinede hakaret e varan elleştirilreride kınıyorum....kötü söz sahibine aittir...

3.12.2010 16:52:21


erkansanko

ÜN GELİCEK , BİZ SENİN BABANIN HEYKELİNİ DİYARBAKIR A DİKECEĞİZ.DİYARBAKIR ONU UNUTMADI, UNUTTURMAYACAK.AHMET KAYA YI DİYARBAKIR İLE ÖZDEŞLEŞTİRDİK.

7.12.2010 17:54:16


Aybers

Site yönetiminin izni olursa paylaşmak istiyorum;Sensiz ve Sessiz Tam 10 Yıl Geçirdim Ben Gözüm

9.12.2010 14:06:36


sahın

ben babanız öldüğünde 8 yaşındaydım çoğu yaşıtım farklı şarkıcıların farklı şarkılarıyla büyrken ben AHMET KAYA'nın şarkılarını dinleyerek büyüdüm. çünkü babamı örnek alırdım ve babam da onun hayranıydı. zamanla AHMET KAYA'nın hayatını araştırdım ve gördümkü sadece şarkılarıyla değil kişiliğiylede örnek alınması gereken birisi. mekanı cennet olsun..

9.12.2010 14:27:00


qommagene

Ahmet KAYA'a anma toplantısına devletlü gürühü katılacakmış,bunun bir şekilde önlenmesi gerekir.Tayyip ve digerleri yine timsah gözyaşları dökecekler demektir bu.

10.12.2010 08:36:06


qelhaxê

YOW AHMED ŞONU, YOW HİNZAR AHMED YENÊ TI NÊMERDÎ BRA NÊ MİRENÊZÊ!...

10.12.2010 11:58:10


mérdin

bıla tu kes méraniyé jı me ne pırse.mérani ewe qu jıbo zımané dayıka xwe mırov kare cané xwe feda bıke.wexta ku Ehmed QAYA seri lı ber welateki rakır u got ezé bı Kurdi stranan béjım em wi çaxi hin zarok bun,zarokti..Me nızani bu qu bırayé Ehmed jı bo me diroke ké dınıvıse.Lé iro em mezın bun u em baş wi nasdıkın kes nıkare iro wi jı dılén me derxe.mal ava bırayé Ehmed mal ava Delalé mın.....

10.12.2010 21:08:39


yakupkaraca44

ağzına sağlık bir MALATYALI olarak onunla gurur duyuyorum

11.12.2010 05:12:32


hb51

Tatlı çocuk Baban Bu üleye değil tüm dünya maal olmuş aydın bir insandı,Dayın gibi,İlhan selçuk gibi bu insanlar unutulmaz asla benim oğlumun adı uğurrrr... Kızımın adı melisaaaa..Hayat devam ediyor her türlü.bizler onları yaşatacağız.ve Bu ülke Amerikanın İsrailin egemenliğine geçmeyecek.

11.12.2010 21:14:15


emin

Sevgili Melis ;Babanın komşusuydum,epey anılarımız vardır (tavla partileri-çilingir sofraları)ablan Çiğdem elimize doğmuştur.İlgilenirsen beni ara,belki bilmediğin taraflarını öğrenirsin.Gözlerinden öperim.

12.12.2010 01:34:46


sadeceoylesine

melis senin babani benim babam gibi hic ayirmadan ayni dereceyle ayni sevgiyle seviyorum ama ne yazikki ikisinide kaybettim önce ahmet abimizi sonrada babami ikisinede allahtan rahmet diliyorum ve keske ahmet abim dönse ve dönerkende bana babamida getirse sevgiyle kalin recep akbayrak

12.12.2010 04:05:36


Azad_dicle

Melis....egilmekten baska yapacak veya soylenecek bir sey yok...her zaman ziyaret ediyorum..merak etme topraginin emin bekcileriyiz...umarim bir gun basucunda karsilasma imkanimiz olur...su yaizdan eminik ki sevgili baban simdi sana gulumsuyordur...biji sana ve bizlere ki Ahmet Kaya nin sonuna kadar arkasinda durdukk...ve durmaya da devam edecegiz....sevgiyle..minnetle..saygiyala

12.12.2010 14:51:48


AltinVurus

Ahmet Kaya benim için bir sanatçı değildi abim, amcam hatta babam kadar seviyorum gerçekten Melis abla böyle bir babanın kızı olmakta şanslı ayrıca '' Ahmet Kaya artık yok öldü '' cümlesini katiyen kabul etmiyorum bunu bir saygısızlık olarak kabul ederim Ahmet Kaya benim ve sevenleri için hala yaşıyor ölmedi...

13.12.2010 22:15:46


cicek

SEVGILI MELIS ONUN HEP SENINLE OLDUGUNA INANIYORUM CÜNKÜ O BIR BARIS TEMSILCILIYININ YANINDA EMINIMKI COKTA IYI BIR BABAYDI SENI ASLA YALNIZ BIRAKMADIGINA VE HEP YANINDA OLDUGUNA EMINIM ETRAFINA BAK O BIR CICEYIN YAPRAGINDA O BIR BEBEYIN MASUMIYETINDE O BIR BEYAZ GÜVERCININ KANATLARNDA KANAT CIRPARKEN HEP SANA BAKIYOR VE SENINLE O ASLINDA BAKTIGIN BASTIGIN HER YERDE SENI COK SEVIYORUZ

13.12.2010 22:58:55


ferhatkaplan44

senin gibisi gelmez gelsede senin yerini tutmaz ahmet abi..hoşçakal gözüm...

17.12.2010 03:42:13


elmar4ik99

Herkese selamlar ve sevgiler men Azeri ogluyam Ahmet Kayayi daha cocukdum dinlerken hayatda onun kadar hich kimseyi sevmedim ! Sevgili Melis sen dunyanin en shansli kizisin Ahmet Kaya tarihin Gucu Insanligin yuce zirvesi idi hayata olan bakishlari altin kalbi ve namusu onuru neler var daha demek istedigim sadece delice aglardim onu gorseydim o benim ichin bi melekdi bi dushdu Sevgili Ahmet Kaya sevenleri hepinizi Devrimciligimin olagan ustu sevgisiyle kucaklarim.

21.12.2010 20:56:46


gazeleylul26

GERÇEKTEN AHMET KAYANIN KIZI OLDUĞUN İÇİN ÇOK ŞANSLISIN , BEN AHMET KAYA YI O KADAR ÇOK SEVİYORUM Kİ ANLATMAK MÜMKÜN DEĞİL İSMİNİ ANDIĞIMDA BİLE TÜYLERİM ÜRPERİYOR AĞLAMAKLI OLUYORUM BU ÜLKEDE ONA YAPILANLAR YÜZÜNDEN O BÖYLE SONA ERMEYİ HAK ETMİYORDU BAZEN TELEVİZYONA ÇIKIP AVAZIM ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRMAK İSTİYORUM KATİLLER DİYE ÇÜNKÜ O GÜZEL İNSAN BU ÜLKEDE Kİ Bİ KAÇ ... YÜZÜNDEN BURALARDAN GİTTİ O KENDİ ÖLMEDİ ÖLDÜRÜLDÜ O ÇOK BAŞKAYDI BENİM İÇİN HERKES İÇİN DEDEİM YAPMAK İSTEDİĞİM TEK ŞEY BAĞIRABİLDİĞİM KADAR BAĞIRMAK ... ELİMDEN BAŞKASI GELMEZ

28.12.2010 17:16:21


candenizim

evet sen cok sansli bir cocuk olmusun meliscigim ama bende senin kadar sanslıyım cünkü ben ahmer kaya sarkılarıyla büyüdüm ve onun sarkılarıyla asık oldum evet bende cok sanslıyım cünkü ahmet kayanın sesi bizim yüregimizin sesi o bizim söyleyemediklerimizi mertce insanca söyledi insan olmayanlara cok sansliyiz sesimiz yüregimiz oldugu icin ahmet kaya seni cok seviyoruz...

22.01.2011 23:05:56


hasaret

emin ol melis baban senınle gurur duyuyordur..seni çok sevıyorum ahmet kaya yüreğimizdesin...

26.01.2011 01:57:05


erhanerarslann

Sevgili Melis Kaya , bu ısmı unutma , Erhan ERARSLAN Ben Ahmet KAYA ya olan sevgımı burada anlatamam ,yetmez, Bırgun tanışacağız ınşallah, Sızlerı cok sevıyorum, Unutmayın bızler gorunmeyen Ahmet'lerız, Bırgun gelecek ,AHMET KAYA ,'nın ızınde yenı bır ahmet geldı dıyecekler, Unutmayın bu sozumu , Saygılar, Yavaşça gelıyorum

29.01.2011 22:34:28


AltinVurus

A ğladıkca H ani benim gençliğim M emleket hasreti E dirne kapısı T uruncu gemi K orkarım A rka mahalle Y azmalı gelin A yrılığın hediyesi SEN TEKSİN, UNUTULMAYACAKSIN !

2.02.2011 16:07:32


fenerbahçe

ahmet kayayı çok seviyoruzz..her zaman sizinleyiz..Gelin canlar bir olalım..

4.02.2011 21:53:19


dyrbkr-21

öncelikle hewale me melis.yazın için çok çok teşekürler.yazılan butun herseyı ustume almıyorum cunku yapabıldıklermız var yapamdıklarmız var.ama gercekten yorgun demokrat bugun tüm kürdistan cografayasında ınsanların hafızasında olabıldgını bılmek bıle onun arkdasında bıraktıgı en buyuk mırastır aılesıne.emın ol emın ol beterın beterı var sen gene babanı 13 yıl gorebıldın ya goremeynlere faılı meculler ıcersınde gıden babalar amcalar dayılar teyzelr. kuyu larda cıkan cestler kemıkler kım blır belkı babasından bır oyuncak bıle alamamış olanlar vardır hatta bırak opucuk bıle alamdan yıldızlar ulkesınde olanar bıle vardır.baban öenmlı bir şahısyette ama ne yazıkkı bu alcak sistem içerısındekı ınsanlar ahmet amcanın ısrarla benı oldukten sonra anlamayın demesıne ragmen dınleme cesretı gosteremedıler.bırak onu bugun halen anlamış degıller hepsı tımsah gozyaşalrını dokuyor cıkarları ıcın.ve sızden tek rıcam sen ve annenden kesınlıkle ama kesınlıkle babamın yane babanın mezarını ordan getrmye

7.02.2011 13:29:48


dyrbkr-21

yorumum eklenmedı neyse.genede keke ahmedoya can kurban.onun gibileri bu ulkde kımlııgı ıcın bedel verenler herzman şerefımız olmuştur yolcumuz olmusutr olcaktırda.xebat u wêş hemu ımbazonmarı

8.02.2011 17:00:41


rojnama47

bu yazıya soyleyecegim tek kelime yüregine sağlık melis ahmet kayanın kızı olduğunu birkez daha gösterdin o insan müsvetlilerine

9.02.2011 22:39:32


elmar4ik99

Ahmet Kaya Hep kalplerimizde Turkulerini Bugun Solcu Azeriler Dinliyor Ey Iki Gozum! Seni topraga degil kalplerimize gomduk sen varsin ve bizimlesin!!!

16.02.2011 16:57:38


ulasbicak

Bu acıyı senin hissettiğin derinlikte hissedemeyiz elbette. En derinden hissediyoruz zannetsekte senin her gece başını yastığa koyduğunda gözlerini Ahmet Kaya'sız kapatmak hislerinin derinliğini bize anlatıyor. Neden şanslısın biliyor musun? Sen, Ahmet Kaya'nın kızısın demeyeceğim. Sen,insanlığı aşılayan, birlikteliği insanın hücrelerine iletmeyi amaçlayan bir büyük adamın evladısın. Bu yüzden Ahmet Kaya'nın evladı şanslı. Ahmet Kaya'ya benim gibi hayran olan insanlar adına söylüyorum bunu, Biz bir bedel daha ödemek istemiyoruz. Bu yüzden hayatımın geri kalanında Ahmet Kaya için, baban için elimden geleni yapacağım. bu uzun bir zaman sonra olsa da Ahmet Kaya için ben de varım. Sen gerçekten bir Melis "KAYA"sın.

20.02.2011 21:53:25


sherwan_35

iyi günler sevgili melis..Sen, bu yalan dünyanın en gerçek insanının çocuğu olarak çok şanslısın.Senin Baban sadece senin değil bu ülkenin ezilen, hor görülen, etnik bölücülüğe uğrayan, düşünceleri yüzünden sürgünlere yollanan ve sayamayacağım daha bir çok şey yüzünden mağdur olan milyonların babası ve AHMET abisidir. Ben başkaları kadar şanslı olamadım.O yüce, Asi, Onurlu, Şevkatli ve Mağrur İnsanı bir kez olsun görmeden, gözlerindeki heyecanı, duruşundaki asaleti ve bakısışndaki masumiyeti canlı olarak görmeden aramızdan alıp götürdüler onu...ama bu bir son değil başlangıç oldu Benim için ve sizler için..o artık Bir efsane Bir İdol ve Bir insanlık abidesi..burda yazamayacağım ve kelimelerin yetmeyeceği o kadar çooook şey varki anlatamam..Ama yinede Böyle bir insanın olması ve ölümsüzleşmesi gerçekten onur ve mutluluk verici..Sağlıcakla ve Esenlikle kal melis..Gülten ablaya Bol selamalar.Mektubumu almış.Mail atmış Bu benim için inanılmaz ve anlatılmaz derecede mutluluk verici birşey..

21.02.2011 13:25:24


fransuha

sevgili melis yazin icin eline saglik.ben 1985 yilinda askerde gizli gizli dinleyerek tanidim ve sevdigim ustanin yoklugunu olumunden beri hissediyorum ama iyide o eserleri ezgileri birakmis ki hergun miraslarini dinleyerek teselli buluyorum.ustayla ilk ve son kez 1987 yilinda mersin de verdigi tek kisilik resitalde tanistim ve onu ilk kez ataturk parkinda ki salonda mahseri kalabalik esliginde 3 saatlik muzik ziyafetinde ki duygularimi ancak onu goremeyen arkadaslarima o gunki heyecanla hala anlatirim.o sahnedeki en buyuk yardimcisi da her zaman oldugu gibi sevgili gulten kaya idi. sazi yoruldugu zaman bir sigara molasi verip sazini degistiriyordu o kadar ince dusunurdu ki konseri izlemeye gelen izinli askerler icin onlarin istek sarkilarini oncelikle soyledi.gerci tam ozgur bir resital sayilmazdi ama yinede keyifliydi.cunku her 5 seyircinin arasina bir sivil polis oturmustu yani telsiz sinyalleri olmazsa daha guzel olacakti.su anda 7 yasindaki kizim bile ay pencereden asmadan,karanl

6.03.2011 10:17:00


fransuha

goruslerime yer verdiginiz icin ailenize tesekkur ediyorum sadece ahmet kaya diyorum...

30.03.2011 02:00:52


elmar4ik99

Seni chox Sevirem Ahmet Abi Ozgun Muzigin Krali, Insanligin Ornegisin! Oldugum gune kadar hergun dinleyecem Ahmet abimi!!!!

9.04.2011 23:02:06


gkhan

melis ahmet abi o güzel gözleriyle çok güzel bakardı dünyaya ve insanlara bende onun sayesinde güzel bakmayı öğrendim seninde güzel bakman dileğiyle gülten ablaya selamlar

23.04.2011 21:29:55


mehmet_68

MELİS KARDEŞİM SEN ÜZME KENDİNİ AHMET KAYA BİR HALK ADAMIYDI EMİN OL BUNU HERKEZ BİLİYOR

6.05.2011 21:39:40


MURAT_44

MELİS ABLA AHMET KAYA YÜREĞİNİ TAŞIYARAK VE ONUN GİBİ DÜŞÜNÜP BU ŞEKİLDE İDRAK EDİPDE YAZARAK. ONU BİZE HATIRLATIYORSUN.. SANKİ ONUN KONUŞMALARIYMIS GİBİ HER ZAMAN AHMET KAYA DUYDUĞUM SAYGI VE MİNETTARLIĞI SANADA HER ZAMAN SAYGI VE MİNETTARLIĞIMI DUYARIM BÖYLE BİR BABANIN EVLADI OLMASI ÇOK GÜZEL BİR DUYGU KUCAK DOLUSU SAYGI VE SEVGİLERİMLE MELİS ABLA..

28.05.2011 21:04:20


aşkım

Attila İlhan’ın bu güzel şiiri daha sonra bestelendi. Şiiri okurken ya da şarkı olarak dinlediğinizde adı geçen Müjgan hakkında ne biliyorsunuz? Büyük bir olasılıkla güzel bir kadın ismi olabilir mi? Olsa olsa unutulmaz bir aşkın yitirilen güzeli mi ? Bilemediniz. İşte “Müjgan’la Ben Ağlarız” ve hüzünlü öyküsü… Attila İlhan anlatıyor; “12 Mart sonrasının kahır günleriydi. Bir sabah radyoda duyduk ağır haberi: Deniz’lere kıymışlardı. Karşıyaka’dan İzmir’e geçmek için vapura bindim. Deniz bulanıktı; simsiyah, alçalmış bir gökyüzünün altında hırçın, çalkantılı… Acı bir yel esintisinin ortasında aklıma düştü ilk mısra… Vapurda sessiz bir köşe bulup yüksek sesle tekrarladım. Vapurdan indikten sonra da rıhtım boyunca bu ilk mısraları tekrarlayarak yürüdüm”. “Bir yangın ormanından püskürmüş genç fidanlardı Güneşten ışık yontarlardı sert adamlardı Hoyrattı gülüşleri aydınlığı çalkalardı Gittiler akşam olmadan ortalık karardı ” 6 Mayıs 1972 Bir kadın ismi sanılan ‘’Müjgan’’eski dil

8.06.2011 16:28:54


berçin

Diyor ki "Benim hayatta en çok korktuğum şeylerden biri arkamdan bu ülkeyi sevmiyordu demeleri".bir bilselerki o yıkıp ailesini dağıtmaya çalıştıkları insan ne kadar insancıl , dürüst ve vatanseverdi.O hepimizin babasıydı hala da öyle.Ahmet baba...ben 16 yaşındayım ve ahmet kayaya sonsuz saygı besliyorum.dilerim daha nic3e ahmet kayalar oluruz bizlerde...

30.06.2011 19:53:41


os090

hala ağlıyorum hala dinliyorum hep dinleyeceğim, ne istediniz bu güzel insandan be, posterlerini indirmeyeceğim odamdan ve çocuklarıma dinleteceğim ve çocuklarımda çocuklarına dinletecek yaşatacağım öldürmeyeceğim o büyük adamı. alın sanatçılarınız size kalsın şimdi, mutlu olsun anlamasız kelimelerle cümle kurma çabalarında bir daha yazamaz kimse edirne'den ardahan'a. hayatımda türk olmaktan utandırdınız beni yazıklar olsun (içimde kalmasını istemedim gerçekten sayfayı kirlettiysem mazur görün özür dilerim herkesten ) ama çok sevdim

11.09.2011 23:13:29


brindar54

melis hanım inanın o sadece senin baban degildi bizimde abimiz bi babamız bi ögretmenimiz di ben ahmet abiyle tanıstıgımda 9 yasımdaydım 14 yasında vefat etti daha ona bakamadan yanına gidip ahmet abim nasılsın diyemeden bu hasretle ugurladım ben o beni hayata döndürdü bana bir çok şeyi ögreten abim kavga etmeyi özgürlügü en baştada vatanını sewmei ben ahmet abimden ögendim ben onun yürüdügü yolda yürümekten onur duyuyorum onun aldıgı bayragı ben sewerek gerekirse canım pahasına nefesimin son anına kadar onun bayragını düşürmeyecigime ant içiyor meslis ve gülten kayaya ant içiyorum bu yapılanları onların yanına bırakmıycam siz söz namus sözü

23.09.2011 12:09:25


derbeder-aşık

melis abla ben abdullah kingir AHMET KAYA'YA olan sewgimi hiçbir şeyle anlatamam ama herkes şunu bilsinki bizler görünmez AHMET KAYALARIZ onu hiç bırakmayacagım ölene kadar yaşatacagım ben 16 yaşındayım ama büyüyünce ilk yapacagım şey bunun hesabını sormak olacak size söz weriyorum SADECE AHMET KAYA

2.10.2011 18:12:35


veziroglu

ben hayatımda ahmet kaya kadar güzel bir insan tanımadım sevgili ahmet kayanın şarkıları bir insanın içine işliyor eğri oturup doğru konuşalım böyle temiz bir insan ve bu derece deneyimli bir sanatçı tanımadım daha 15 yaşındayım ama ölene kadar onu dinleyip anacağım...

9.10.2011 17:00:51


Zilan25

Yaziklar olsun, kendi Sanatcisinin katili olan bu Ülke hangi yüzle AHmet Kaya'nin ismini agzina alabiliyor. Önce ölümüne sebeb verdiler, simdide kalkip Onu aniyorlar. O'ki Kardeslik ve Özgürlük icin savasan bir Insandi. Ne istediler sanki.. Dirisine saygilari olmadi, bari ölüsüne saygilari olsun ya.. :(

6.11.2011 00:11:25


bugra9

helal olsun ...

12.11.2011 19:43:56


edizeres

inş. bigün bı olum olurda adı da Ahmet Kaya Eres olcak inş.

13.11.2011 04:17:16


SevgiDuvarı

Uçurtmam Tellere Takıldı - izledikçe gözlerim yaşardı, biz onu anlayamadık, kaşık çatal fırlattık... Şimdi TRT6 var, ne oldu??? HALK ADAMI-HALKTAN BİRİ. Demokrat olduğu için başına geldi, ne geldiyse. Ahmet Abi, çok erken veda ettin bize, şimdi ne kadar ihtiyacımız var sana biliyor musun?

15.11.2011 00:51:25


n.hikmet

hala mektup yazıyorum, adres ekleyemesem bile:(

16.11.2011 04:19:14


Evrem

Melis Kaya nede benziyosun babana aslında sende onun gibisin biraz asi biraz dik başlı ama genede saygılı gururlu ve merhametlisin. Kendi ülkesi AHMET KAYA gibi bi devrmciyi İstemediler fakat şimdi her öüne gelen bir şey söylüyo. AHMET KAYA ölmemiştir AHMET KAYA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜR ve KATİLİDE TÜRK Halkıdır bunu her kim inkar ederse allah huzurunda AHMET KAYA ve sevdiklerii O türk halkının peşindedir. Yalnız değilsiniz.MELİS KAYA GÜLTEN KAYA.. AHMET KAYA..!

2.12.2011 04:21:29


kubilay96

ahmet kaya seni ölene kadar sevicem babam gibi.....

9.12.2011 15:13:41


muro92

eyyyy büyük insan ahmet kaya

10.12.2011 23:34:53


Osman04

Ez Kurbana Ahmedo..:/ Melis kardeş sayılır yaştayız.. Yemin ediyorum sana Ahmet KAYA gibi bir ADAM'ın kızı olduğun için çok şanslısın.. Asıl söylemek istediğim ondan bize son emanetsiniz gözünüz arkada kalmasın en ufak bir sorunda kendinizi anlatın sesinizi duyurun emin olun gözü kapalı milyonlarca kitle size kulak verecektir elini uzatacaktır.. Spas Dıkım. Osman Algür

18.12.2011 11:24:12


sara0603

seni yürekten selamlıyorum...

29.12.2011 23:34:44


elise

Canim Melis, maalesef tIp henüz o kadar ilerlemedi,beyin nakli yapilamiyor insanlara,vicdan,sevgi,empati asilanamiyor...Babani anlamak da bunlari gerektiriyor...Türlü türlü insan var,böylesine taslasmis kalplere,bu tip cirkinliklere kulaklarini kapa,güzel gözlerinden bir damla yas daha akmasin..Baban gibi yüce yürekli,merhametli,sevgi dolu,güzel bir insansin sende,sarkilariyla büyüdügümüz insanin biricik kizisin,seni sevgiyle selamliyorum...

18.01.2012 03:57:28


omur1903

yıllardır bizimlesin ahmet abi hepsi bu!!!!

3.04.2012 13:47:17


serhat081

bizim de bir tarafimiz paris de kaldi.kafamizi ama öne egmiyecegiz; dik yürümeyi Babandan ögrendik...

8.04.2012 15:55:39


Ayse

Birgün hersey düzelir denir ya olmuyor faşist bir toplumda yaşamak çok ama çok zor.. Ahmet Kaya toprağın bol olsun seni çok ama çok seviyor bir o kadar da saygı duyuyorum. Ailesine sabır diliyorum çünkü evet asıl bölücü olan zihniyetler hala insanları şişirmekle meşgul. Ne olursa olsun bizim başımız dik. Biz insanları diniyle diliyle değil insan oldukları için seviyoruz.Bizler yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz din dil mllet gbi kavramları sınıflandrp sınıf ayrımı yapan faşistler utansın!

11.04.2012 21:36:18


asminazad

ahmet kayanın kızına yakısır bir yazı olmuş tebrıkler melis...

23.04.2012 15:31:10


mültecikederim

her zaman derim "ahmet kaya telefon rehberi okumuş olsa onuda dinlerim" diye, ne kadar sevinçli oluram olayim eğer dinlemişsem beni hüzünlendirir, üzüntülüysem sevindirir bu ses beni, sen var ya ahmet kaya ne yaptin bize böyle, eğer senin çouğun olsaydim emin ol hergün gurur duyardim, melis de ayni duygular içinde şu anda , sesini veren allah a kurban olurum ben, nur içinde yat

25.05.2012 19:34:05


denizim

bu yazıyı okurken ağlamamk elde değil bende babamı kaybettiğim için seni çok iyi anlıyorum sevgili melis mekanı cennet olsun bu hayatta en çok iki insanın gidişine üzüldüm babam ve ahmet kayam hAlAda üzülüyorum:(:(

30.05.2012 02:25:29


kemaldemir

Melis Hanım yazınızı okudum.Herşeyden evvel başsağlığı diliyorum.Acılar sizi erken yaşta geliştirmiş.Bence bırakın kim ne söylerse söylesin.Değişmiyen tek gerçek var. herkes insan ırkından geliyor.ve bunun en büyük savunucusuda AHMET KAYA idi.Babanız milletimize gerekli mesajı verdi.ve biz onu çok seviyoruz.rahat olun.Erzurumluyum dadaşım elhamdülillah.ay yıldızlı bayrak için ölürüm.ve ben bu ülkede Ahmet Kayayı dinlemiyen sevmiyen bir insan olduğuna inanmıyorum.Ahmet Kaya nın adına yaraşır bir yaşam dilerim size.

30.06.2012 18:05:02


beled7

HAK NESİMİ CAN NESİMİ BİLKİ ALLAH AYNINDADIR

23.07.2012 00:58:20


ZeynepKübra

Toprağın bol olsun Ahmet Kaya..

1.08.2012 05:26:11


divesa

ahmet kaya'nın şarkılaıyla büyüdüm onu unutmak mümkün mü..onu çook özledik.

2.08.2012 22:29:41


yude35

ben türküm ve bunun herzaman hherze gururla söylerim ama benim kürtlerle bir problemim yok.ben ahmet abi icin herseyi yaparim onu gercekten bir baba yerine koyuyorum cünkü söyledigi parcalar hep benim bir hayatimin parcasi sanki.ben türk ve kürtlerin ayrimin yapmiyorum cünkü bize benziyen tek kürtlerdir ben baska bir insani türke banzetemem.buda demek oluyorki biz artik kaynamisiz yani bir olmusuz keske ahmet abi yasasaydi ve bu günleri görseydi.ben eminim ki böyle düsünen tek ben degilim cogu türk ve kürt arkadaslarim da var.kim ne derse desin ben ahmet abinin bölücü olduguna inanmiyorum onun sucu ön görüslü olmasiydi ve bazi öküzler bunu göremedikleri icin ahmet abiyi yanlis anladilar.mekani cennet topragi bol olsun.seni cok seviyorum ahmet abi nur icin de yat.heykelin dikilse istanbulun ortasina yeridir.

4.08.2012 21:46:18


deniztaylan1987

AHMET KAYA GERCEK BİR DEVRİMCİYDİ MÜCADELE ADAMIYDI O DENİZLERİN MAHİRLERİN HAKLI SAVASINI BİLİYORDU VE NE PAHASINA OLURSA OLSUN BİR ADIM GERİYE DÖNMEYECEKLERİNİ AHMET KAYA KENDİSİ VE AİLESİ İÇİN TEK YASAMIYORDU O HALKININ ANA DİLİ VE ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN İNSANCA YAŞAMALARI İÇİN KENDİNİ FEDA ETTİ

12.08.2012 20:34:42


semih097

ahmet kaya ömrü hayıtında türkiyedeki insanların özgürlüğü için savaştı sırf bir kürtçe şarkı için türkiyeden sürüldü arkısıdan binlerce laf söylendi ama ahmet kaya aladırmadı ama bizler içn canı feda etti şimdi vatan haini diyenler bu yazı oksun sonra konuşsun

18.08.2012 15:34:36


harunlu02

Türkiye nin gelmiş geçmiş en güçlü sesi AHMET KAYA dır.

24.08.2012 19:12:23


BatuhanErol

Melis Merhaba, Öncelikle buradan bile olsa Ahmet Kayanın kızına yazıyor olmaktan onur duyuyorum. Yazının tamamını okudum, duygularımla fikirlerim eşlik etti sana yazı boyunca. Annesini daha 2 ay önce 17 yaşında kaybetmiş biri olan ben, seni anladım. Yalnız yazındaki bir cümleye kırıldım, üzüldüm. " Siz, bu yolun hiçbir kavşağında bizim yanımızda, önümüzde ya da arkamızda değildiniz." Biliyorum Ahmet Babamızı sevenlere yazmadın bunu, ama dolaysız okuyunca bizleri üzen bir şey çıkıyor ortaya. Ben Ahmet Kayaya hakaret ettikleri için eniştemi ve ailesini evden kovan ve özür dileyene dek eve aldırmamış bir insanım ve inan ben ve benim gibi yüzbinlerce insan var hala bu topraklarda. Baban bizim de babamız. Sen ne kadar yetim isen biz de o kadar yetimiz.

16.09.2012 23:42:14


süleyman6363

meraba melis bu siteye ilk defa girdim. ve şuan ağlıyorum. öyle sitemli yazmışsınki sanki ben ölmüşümde benim kızım bunları yazmış hissine kapıldım ve çok duygulandım. ahmet abiyi bir lastikçi dükkanında dinlemeye başladım 12 yaşımda ve hergün ilk günkü duygularla dinlemeye devam ediyorum çünkü ben yazmışım ben bestelemişim gibi geliyor bana.yani tamammen benim duygularımmış gibi. inan ne yazacağımı bilemedim şimdi insanın boğazına hıçkırık tıkanırda boğazı şişip patlayacak gibi olur ya işte öyleyim şimdi ne desemde boş o artık yok yok yok. hiç görmesemde kendisini ve kendisi hiç tanımasada beni aslında biz birbirimizi çok iyi tanıyorduk. keşke yanyana olup arkadaş olsaydık sen çok şanslı değilsin aslında o güzellği tattın sen ve tadı böğründe takıldı kaldı.senin yerinde olmak istemezdim.böyle bir insandan helede babadan ayrılmak nekadar zordur.şanslısın diyenler kendi duygularını söylüyorlar çünkü antipati yapamıyorlar. inanıyorumki sen'keşke babamı hiç kimse tanımasaydı ama ben onu d

19.09.2012 01:02:58


şataraban

Ahmet abi seni çok özlüyorum,nolcak benim halim bilmiyorum öylesine yaşıyorum bu düzende senden sonra gitmedi bırakmadı peşimi bulutlar güneşine hasretim çıkamadım karanlıktan çok uzun yazdılar abi sen yoktun çok söylediler,ama ben ağladım hep ağladım abi seni gözyaşımda buluyorum.çünkü resmine bakamıyorum utanıyorum.hakkını helal et can abim.. DÜZEN BUYSA EĞER AN GELİR AHMET ABİ ÖLÜR...

21.09.2012 13:26:10


BedirhanAvsar

Ahmet Kaya'nın fikri ile bütün olan sesi,karakteri,insanlığı ve sanatçı kimliği,İnsanlığın bütün halkları tarafından şüphesiz beğenilmiştir.Ahmet Kaya'ya sanal alemden saldıran ve onun şerefiyle,namusuyla, haysiyetiyle yaşayan güzel ailesine ve sevenlerine rahatsızlık vermeye çalışan 'İnsancıklar' unutmasınlar. Biz bir Aileyiz. Her zaman'da öyle kalacağız. Bu aile O kadar büyük O kadar onurlu ki, sizin gibi zavallı 'İnsancıkların' söylediklerine verecekleri cevaplar elbet vardır.Biz her zaman Ahmet Kaya'nın çektiği acıları zorlukları ve haksızlıkları hafızalarımızda taze tutuyoruz, tutmak zorundayız! Biz Ahmet Kayayı her zaman sevdik ve seveceğiz. Son olarak Ne Ahmet Kaya değişti, ne şarkıları, ne de savunduğu değerler… Her şey yerli yerinde duruyor. Yer değiştirenler ise dün onu yasaklayanlar, davalar açanlar, ihbar edenler ve linç etmek isteyenlerdir. Dün üstüne çullananlar bugün saygı duruşunda bulunuyorlar. Ahmet Kaya şarkılarıyla türküleriyle yaşıyor ve yaşayacak.

29.09.2012 02:32:44


Aqshin

Helal olsun sana Melis,baban boyle bir kizi olduqu uchun chox shansli!Ona leke yakmaya chalishanlar,onu vatanindan,sevdiklerinden,yakinlarindan uzak edenleri vicdanlari ile bash-basha burakiram.Susmush vicdanlari dile gelib onlari hayatlarinin sonuna kadar rahat burakmayacak!

29.09.2012 14:56:28


kayra

ÇOK ÖZLÜYORUZ SENİ BE ABİ...

29.09.2012 23:27:23


trisuls

Merhaba, içim nefretle dolup taşıyor o malum "ödül" gecesinde dudak ısıran insanları gördükçe. İçim eziliyor her defasında Ahmet Ustamın yüz ifadesinde. Avuntum şundan yanadır; Ustam onurlu yaşadı. Oysa ki, o dudak ısıranlar birer rezil gibi yaşadılar ve yaşıyorlar. Herkes ameli kadardır, sözlerinin ağırlığındadır... Yalan dünyalarında "dansöz" gibi kıvırıyor birçoğu. Biz biliyoruz Ustamı, bu ülke biliyor ve bu dünya biliyor. Dedim ya, herkes ameli kadardır. Sevgiler Ustamın bebeğine.

1.10.2012 22:04:20


trisuls

Merhaba, içim nefretle dolup taşıyor o malum "ödül" gecesinde dudak ısıran insanları gördükçe. İçim eziliyor her defasında Ahmet Ustamın yüz ifadesinde. Avuntum şundan yanadır; Ustam onurlu yaşadı. Oysa ki, o dudak ısıranlar birer rezil gibi yaşadılar ve yaşıyorlar. Herkes ameli kadardır, sözlerinin ağırlığındadır... Yalan dünyalarında "dansöz" gibi kıvırıyor birçoğu. Biz biliyoruz Ustamı, bu ülke biliyor ve bu dünya biliyor. Dedim ya, herkes ameli kadardır. Sevgiler Ustamın bebeğine.

1.10.2012 22:04:20


omerto

size eziyet çektirenler utansın. sen AHMET abinin bize yadigarısın . siz çok şanslısınız. sizin yerinizde olmak isteyen milyonlarca insan var. saygılarımla.

2.10.2012 15:36:38


serheng

ÖLÜMÜ ÖZLEDİM ANNE YAŞAMAK İSTERKEN DELİCE..

8.10.2012 01:01:48


NUSRET

Baban ve Dayın mükemmel insanlardı bizler onların şarkılarıyla büyüdük onların yorumlarıyla hayatı öğrendik onlar kendileri için değil Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığı için çalıştılar çabaladılar umarım bizlerde onların savaştıkları insanlar karşısında aynı şekide birlikte tek yürek tek vücut olabiliriz Mekanları Cennet Olsun Allah Rahmet Eylesin.Benim yiğenimin ismide MELİS (2 yaşında) kendi kızım oluncada ismi ÇİĞDEM olacak inşallah sağlıcakla kalın Gülten Hanımada selamlar...

21.10.2012 22:17:44


ayışığı&yakamoz

HİÇ YOKTAN SUSTURULDU ŞARKIMIZ....

29.10.2012 23:11:57


nergys

Herkese merhabalar, Ben Bursada doğdum büyüdüm, anne tarafından doğulu sayılırım, annem ve ailesi bir Ahmet Kaya hayranıydı, fakat babamın görüşleri ve o dönemin medyası yüzünden biz onu yanlış tanıdık. 1999 yılında, ben 10 yaşındayım, fakat lisede tanıştığım kürt arkadaşım sayesinde tekrar Ahmet Kaya dinlemeye başladım. Her ne kadar o dönemi pek hatırlayamasam bile Ahmet Kaya'yı şarkılardan öğrendim. O güzel yalın sesi ile bulunduğum çevrede sağcısından solcusuna kadar bütün gönülleri fethetti. Ve herkes ona ne kadar haksızlık ettiğini anladı. Bence, Ahmet Kaya, bu dünyada birçok sanatçının yapmak istediğini başardı; kendini sanatı ile ifade etmek ve toplumun bütün kitlelerine ulaşmak. Bugün, artık, bir insanın siyasi görüşü ne olursa olsun, Ahmet Kaya'ya yapılan haksızlığın farkında, bunun da Ahmet Kaya'nın o güzel ve yalın sesinin de rolü var. Herkese iyi akşamlar dilerim.

1.11.2012 22:50:37


subliminal

sana yapılanları unutmayacaz ahmet abi,senin gibi sevgi dolu bir insanı , bir vatan haini gibi göstermeye çalışan şerefsizleride unutmayacaz tabiki.huzur bulmuşşundur umarım.

14.11.2012 21:02:11


Komsu

" öncelikle cook özür dilerim Hakkini Helal et " Allah Rahmet eglesin. 12 yil gözümüzü acip kapatma kadar gibi daha dün gibi. Allah Coluguna Cocuklarina sabir versin. Benim dilegim Ahmet Kaya gibi binlercesi var olsun

16.11.2012 02:16:53


FabioUlaş

IŞIK HEP SENİNLE OLSUN AHMET ABİ.... SEVİGİLİ GÜLTEN ABLA VE MELİS KARDEŞİM.... ÇOCUKLUĞUMDAN BUGÜNE ŞARKILARIYLA BÜYÜDÜĞÜM GÜLEÇ YÜZÜNE HER ZAMAN HAYRAN OLDUĞUM AHMET ABİ'Yİ VE SİZLERİ TANIMA FIRSATIM OLMADI BELKİ AMA UZAKTAN DA OLSA YÜREĞİNİZİN İÇİNİ GÖREBİLİYORUM EN AZINDAN BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM.... GÜLTEN ABLA,MELİS KARDEŞİM SİZLERE SABIR DİLEMEK SADECE BİR SÖZDEN İBARET OLACAK BİLİYORUM Kİ SİZİN SABRA VEYA İSYAN ETMEYE DEĞİL AHMET ABİMİN GÜLEN YÜZÜNÜ GÖRMEYE İHTİYACINIZ VAR....SİZİ BİR OĞUL SİZİ BİR KARDEŞ GİBİ ANLIYORUM.... GÜLTEN ABLA SEN GÜÇLÜ OLMASI GEREKTİĞİ İÇİN YA DA SADECE AHMET ABİMİN EŞİ OLDUĞUN İÇİN GÜÇLÜ OLAN BİR KADIN DEĞİLSİN O GÜCÜ GÜZEL KALBİNDE TAŞIYORSUN.... YAZDIKLARIMI AHMET ABİMİN ŞARKILARINI DİNLEYEREK YAZIYORUM OKUYAN ARKADAŞLAR SAKIN KIZMASIN AJİTASYON YAPIYORUM DİYE UZATMAK TA İSTEMİYORUM,SON SÖZÜM MELİSE,YAZDIKLARINI OKUDUM YAŞADIKLARIN VE BAŞINDAN GEÇENLERLE BİRLİKTE BELKİ DE ÇOK DAHA İYİ ANLIYORSUNDUR ASLINDA NE KADAR ŞANSLI BİR EVLAT OLDUĞUN

16.11.2012 14:49:14


anıl73

baba bugün hava ne bulanıktır. diyen ağzına diline nefesine kurban olurum. her zamanki gibi ahmet kaya şarkısı okuyunca yeryerinden oynar ben senin mezar taşına ölürüm kurban olurum allah rahmet eylesin mekanın nur cennet olsun

23.11.2012 03:41:34


zeze

Bu ülke sensiz hiçbir çekilmiyor .

4.12.2012 18:12:25


onur83

ben kendim ve yasitlarim adina sunu soyleyebilirim ki Ahmet Kaya benim neslimin hem babasi hem de abisiydi... vefa lisesinin imc kasetciler carsisina yakin olmasindan her hafta kaset siparislerini alirdim.. imc yi talan ederdik her hafta.. o gun yanimizda her gorusten insanlar vardi ayni sarkiyi dinliyorduk. hala Ahmet Kaya hakkindaki dayatilan yalanlari yasiyorlar ne yazikki.. Isin daha da vahim olan yani ise yerini kimsenin dolduramamis olmasidir. Ve fakat maalesef onun yerine gelebilecek birisinin de olacagina inancim her gecen gun biraz daha azalmakta.

6.01.2013 12:08:41


kübra_acar

Moralimizin en bozuk olduğu anda bizi alıp başka yerlere götüren insan o yüce insan AHMET KAYA . Bazen inanamıyorum öldüğüne dünyada böyle insanlar ölmemeli bence böyle özgün insanlar . Melis abla gerçekten zor bir durum ama bu durmu oluşturan herkese lanet edebilmekten başka çok bir şey gelmiyor aklıma gerçekten o bir imparatorluktu .MEKANI CENNET OLSUN NURLAR İÇİNDE YATSIN...

11.01.2013 19:33:00


Yorgun35

Melis gerçekten çok şanslısın böyle bir babaya sahip oldugun için.. Uçurtmam tellere takıldı belgeseli her izledigimde AHMET KAYA ya yapılanlar gerçekten yüreğime çok dokunuyor Şu hayata gelmiş en büyük Üstad AHMET KAYADIR ve ona hala hakaret edenler şerefsizin önde gıdenıdır Halbuki o ülkesini çok sevmıştı Yıl 2013 Hala içimizde bir AHMET KAYA özlemi var hala yüreğimizde bir burukluk var Ve bu sonsuza kadar böyle olucak O hasret o burukluk ıç bıtmeyecek ALLAH mekanını cennet etsin nur içinde yatsın .... BÜYÜK ÜSTAD AHMET KAYA 'YA SAYGILAR..

22.01.2013 19:04:23


savasb

O ZAMAN ÇOCUKTUK BİZ BU İDOLÜMÜZE SAHİP ÇIKAMADIK MELİS SİZİ ÜZMELERİNE MANİ OLAMADIK ARADAN 12 YILDAN UZUN Bİ SÜRE GEÇTİ BELKİ YÜZLERCE KEZ BU YAZIYI YAZMAK GEÇTİ İÇİMDEN YAZAMADIM... O KABUS GÜNÜ SABAHLADIM İNANAMADIM DOĞRU OLAMAZ İMKANSIZ DEDİM SOKAKLARDA DOLANDIM SİZLERİN EMANETLERİNİN YANINDA OLMAK GEREKİRDİ OLAMADIM O ZAMAN ÇOCUKTUK MELİS SANMAKİ YALNIZSIN BU HAYATTA SANMAKİ SENİ İNCİTMEYE DEVAM EDECEKLER ÖYLE BİR BABAYA SAHİPSİN Kİ GİDEREK EFSANELEŞİYOR GİDEREK BÜYÜYOR BÜYÜYECEK BİZLER ŞANSLIYIZ ONUNLA AYNI HAVAYI SOLUDUĞUMUZ İÇİN ONUNLA AYNI ÇAĞDA YAŞADIĞIMIZ İÇİN 100 YIL SONRA Bİ ÇOCUK DİNLEYECEK ONU Bİ GENÇ ONUNLA İSYAN EDECEK ANLAYACAK ...BAK GÖRDÜN MÜ ÖLDÜREMİYORLAR LİNÇ EDEMİYORLAR SENDEN ÖZÜR DİLİYORUZ YANINDA OLAMADIĞIMIZ İÇİN SANA SAHİP OLAMADIĞIMIZ İÇİN İNCİTİLMELERİNE İZİN VERDİĞİMİZ İÇİN AHMET KAYA NIN KIZI OLMAK ZORDUR ONURDUR EMİN OL Kİ ONU LİNÇ EDENLERİN KIZLARI SENİN KADAR DAYANAMAZDI SANA DÜŞENDE BU... UMARIM HAYATTA MUTLU OLURSUN UMARIM ARTIK SUSKUNLUĞUN BİTE

24.01.2013 19:08:23


ahmetabim

abi hiç bir sanatcıda ama hiç bir sanatcıda sein gibi yurek yok cıkıp senin gibi konusamıyolar korkuyorar sen rahat uyu ey yurekli insan

2.02.2013 01:42:27


insan

Ahmet Kaya2nın müziğiyle kimliğiyle tanıştığımızda çocuktuk..çocuk bilincimizle dünyada neler olup bitiyor bilmiyorduk..bize empoze edilmeye çalışılan duygularla büyüdük ama sorgulayan yanımız hiç susmadı..onu sevdiğimizi onu dinlemekten zevk aldığımızı inkar edemedik..zamanla büyüdük,büyüdük..fikirlerimiz özgünleşmeye,çevremizden kopmaya başladı..bir zamanlar doğru sandığımız yanlışları farkeder olduk..işte o zaman o aslında büyümeyen çocuk yanımız ağladı..hala daha yaşlı gözleriyle ülkenin değerlerine sahip çıkmaya çalışan bireyler halini aldık..biz çocukken bize yakışır barış ortamını göremedik belki ama umarım bizim çocuklarımız görebilir..yüreğine sağlık Melis Kaya..yüreğine sağlık Ahmet Kaya

21.02.2013 17:40:23


hadra91

Bu yazıyı okumadan once tesadduf ucurtmam tel orgulere takıldı belgeselını ızledım.Ahmet Kaya nın cogu sarkısını bılıyorum cok duydum dınledım ama hayatını ve sarkılarının anlamını bu belgeselde anladım.Sonra arastırdım ve bu sıteyı buldum.Ben ne Turk nede Kürdüm sadece bu ulkede aılesıyle yasayan sıradan bır ınsanım ama kürt ve turk arkadaslarımla ayrım yapmaksızın yasıyorum bu ulkenın ekmegını yıyorum ve bu ulke ıcın calısıyorum ama ne olursa olsun aslımı ve ırkımı ınkar edemem Ahmet kaya babamızın yıllar once anlatmakk ıstedıklerı buydu buna ınanıyorum kımse aslını atasını ınkar etmemelı suryanı oldugum ıcın cok arkadasımın aılesı tarafından dıslandım ama bende bu topraklarda dogdum buyudum ve bu vatan ıcın calısıyorum.Ahmet Kaya babamız sadece Kürdü degıl Turk'u Ermenısı Cerkezı butun bu ulkeye emek veren ınsanların hakkını savundu . Ben hıc babamı tanımadım ama sonucu ne olursa olsun boyle bır babanın kızı olmak cok ısterdım kı hıc onemlı degıl onu hıc tanımamıs olsamda ona saygım

21.03.2013 03:59:06


sahinaltun

Varsin boyle gecsin yalanci gunler varsin canimi yaksin yine yanlizlik seninle doluygen gectigim gunler yikarmi sandin sen benim bacimsin kardesimsin melis o bizimde babamizdi fikirsizlerin katlettigi bir fikir adamiydi beni bu yalanci ayrilik

30.03.2013 21:47:08


cetin

Sevgili Melis Ahmet Kaya´ya o gece çatal fırlatanlar öldükten sonra acaba arkalarından gözyaşı dökecek milyonları demiyorum bir kaç kişi olacakmı acaba..... Ne oldu şarkılarını mı susturabildiler,kalbimizdeki yerini mi aldılar,ona olan sevgi ve saygımızı mı azaltabildiler,dilimize genmi vurabildiler,o mezarında gün be gün daha büyürken ona düşmanlık edenler git gide küçülüyorlar...... BAŞIN HEP DİK OLSUN Gün gelecek kimlerin bu ülkenin gerçek vatansever oldukları ortaya çıkacaktır.

5.04.2013 16:47:29


Alierdek

Bazı insanlar vardır, mutluluğu hüznü, gülüşü ve hatta kızgınlıgı ile sanki senden bi parcaymıs, sanki bin yıldır tanıyormussun gibidir.Ahmet KAYA benim için işte böyle bi şey..

7.04.2013 17:38:47


ayazsu

AHMET KAYAYI SEVMEYEN ÜLKÜCÜLER MADEM SEVMİYORSUNUZ NEDEN SAKLI SAKLI ŞARKILARINI DİNLİYORSUNUZ

22.04.2013 21:27:48


braveheart

Bundan 13 yıl önce öldü arkanda, yanında veya size zarar gelmemesi için önünüzde duramadım çünkü o zamanlar ya yoktum yada çocuktum. Cesaretin kalbimi hüzüne boğdu. Emin olmalısın ki eğer yaşasaydı senin gibi bir kızı olduğundan gurur duyacaktı. Üzüntün üzüntüm acın acım isyanın isyanımdır. Kalbim sizinle. Selamın ilk önce allah'ın sonra senindir. ALEYKUM SELAM...

9.05.2013 12:25:05


ceseha

Şuan Ahmet Kaya Hiçbirşeyimsin dinliyorum. Öyle huzurlu, öyle mutluyum ki.. Anlatilmaz.. Öyle ki kendimi bulamiyorum diğer şarkılarda AHMET KAYA'da bulduğum kadar kendimi rahat hissetmedim hiçbir şarkıda .. Allah mekanını cennet eylesin!

27.06.2013 00:50:48


akcas

Allah mekanını cennet etsin Türkiye'ye böyle sanatçı böyle insan zor gelir

7.07.2013 15:57:57


adnan

AHMET KAYA ONU YAŞARKEN ÇOK GÖRMEK İSTEDİM AMA GÖREMEDİM KEŞKE GÖRE BİLSEYDİM ALLA HIM MEKANINI CENNET EYLESİN BU MÜBAREK GÜNDE AMİN

14.07.2013 20:11:41


mustafaesk

bn 18 yaşıma yeni girmiş olarak 13 yaşından beri ahmet kaya dinlerim ahmet kayanın şarkıalrına değil düşüncelerine hastayım bana paslanmış kelimerin kalıplaşmış düşncelin dipsiz kuyulrın ışık çalmayı öğretti bu adam hayatı yargılamyı devrim yapmyı öğretti devrimin fizksel değil düşüncelrele yapıldığını öğretti kimsenin konuşmadığı karanlık sokalralar serseri bağarmayı öğretti haytın bbnm üzerime kurulu olduğunu değil kurulu olan hatın bir parçası olmayı öğretti karanta düşerim kaldığımda yanlız omlara yenmeyi öğretti bnm bir sonum olduğunu ama insanlığın kıyamete kadar srecğini öğretti bu adam şu naciz bernim her gün ölsede düşüncelerimin baki kalcağını öğretti bu adam hayalimin dipsiz kuyularında volta atrken hendime sataşmayı öğretti bu adam bu adam tıpkı bnm babam bizler dürst devrimelri kaflarımızda yapan insanlak olar çoook farklıyız ötekileştilen fakat vazgeçilemiyen insan düşünceleirmiz yolarımız farklı olsada bu sistemin yöneten sisteme karşı duran haklının yanıda olan her

7.09.2013 02:34:27


mustafaesk

AHMET KAYA ve onun gb düşünen insanların yoları farklı olsada amaçları bir ve tektir mazlu koyup sımsıkısarmak zalime başkaldıp sonu kadar dövüşmektir... bzim bedenlerimiz hakka kavuşsa dahi firlerimiz ve düşüncelerimiz ebedi kalcaktır çünki vicdan herzman doğru söyler bizler fikirlemizi beynimzle değil vizdamız ve yükremizle buluyoruz

7.09.2013 02:41:00


zolaiplay

mekanı cennet olsun..

13.09.2013 01:17:36


ardasinmez

Sevgili melis,acılarına netür bir açıklama yaparsak yapalım bu doğru olmaz,acıların gercekten senın ve ailenin acılarının ve bizlerde tanıklarıyız,sen evrendeki şanslı insanlardansın sevgili ahmet kayanın her defasında ses tonunu dinleyip mantalite sini anlatıp çık defa bu gezegenden ayrılmama rağmen onu birkez olsun görememenin burukluğunu üstümde taşıyarak yaslanıp ölümü bekleyerek usulca gideceğim yeri bekliyorum,umarım öyle bir yer vardır ve sevgili ahmet kayanın düşüncesindeki insanlar çok uzakta öyle bir yerde buluşuruz.ailene saygı ve sevgilerimle...

6.10.2013 01:04:12


dogu35

Boğazım düğümlendi melis hanımın yazdıklarını okurken, merhum ahmet kaya gibi mert bi adam olmadı olmazda. Hala daha buyuk reisin hakkında bölücü diyerek sölenen vatan haini diyen, düşünen kim varsa Allah ıslah etsin AHMET KAYA TÜRKİYENİN HER BİR YERİNE HEYKELİ DİKİLİCEK ADAMDIR BU BÖYLE BİLİNE!!!

11.10.2013 05:36:29


glardon128

mekanı cennet olsun. onun gibi güzel bi insanı görmek onun şarkılarını ve hayatını kendisinden dinlemek en büyük hayalimdi onu çok özledim.mekanın cennet olsun biz onun şarkılarıyla büyüdük ve öylede devam ediyoruz....faşistleri kınıyoruz kahrolsun faşiszm...

16.10.2013 14:28:15


mese

ahmet kaya hepimizin masal kahramanı. şimdi onu taklit etmeye çalışanlar onun yılar önce söylediklerini şimdi söyleyip insanlara barış mesajı verdiklerini sananlara söylüyorum.AHMET KAYA yıllar önce bunları söylerken nerdeydiniz. yada NERDEYDİK. BİZİ BAĞIŞLA AHMET KAYA

26.10.2013 14:47:32


BURCUFİKİR

BABANIN MÜZİĞİNİ DİNLEMEYE BAŞLADIĞIMDA HENÜZ 14 YAŞIMDAYDIM..ŞİMDİ 40.O GÜNDEN BU GÜNE DİNLEMEYİ HİÇ AMA HİÇ BIRAKMADIM..ONUN SESİNDEN DİNLEDİĞİM HER ŞARKISI BENİ ALIR GÖTÜRÜR O YAŞLARA O YILLARDAKİ ANILARIMA..O BENİM HAYATIMDA VE GÖNLÜMDE BAMBAŞKA BİR YERDE...VE ÖYLEDE KALICAK..O BENİM KALBİMDE YAŞAYACAK.O BU GÜNDE ÖLMEDİ...MELİSS

28.10.2013 13:17:18


omerdicle

SONUNA KADAR AHMET KAYA'NIN İZİNDEYİZ SUSAN HALKIN BAŞKALDIRICIYDI KENDİSİ KEŞKE OLMASAYDI BÖYLE KEŞKE YAŞAMAYA DEVAM EDİP O GÜZEL ŞARKILARINA DEVAM ETSEYDİ KEŞKE ŞİVAN PERWER İLE BİRLİKTE BİR ANDA TÜRKİYE'YE GELSEYDİ KEŞKE KEŞKE...

28.10.2013 17:20:43


elveren

Seni çok özlüyoruz "Gözüm" Tarihte hak ettiğiniz unvanı mutlaka alacaksınız...

29.10.2013 15:20:37


barat

Ahmet Kaya... saygı ile anıyoruz...

6.11.2013 19:44:18


elise

mezarini ziyaret etmek,basinda dua etmek nasip oldu sarkilariyla büyüdügüm Ahmet Abi`nin...inatla aradim pere lachaise`de seni bulana kadar...yüregim burkuldu,orada degil,vataninda olsaydin Ahmet Abi,topraginda,kizinin,esinin yakininda olabilseydin keske...nur icinde yat,mekanin cennet olsun...

16.11.2013 04:08:54


yabenisararsa

Melis siteminde sonuna kadar haklıdır, ve bu bizim ayıbımızdır. Üzüldüm

20.11.2013 12:37:33


Şewdar

''O İYİ İNSANLAR, O GÜZEL ATLARA BİNİP ÇEKİP GİTTİLER. DEMİRİN TUNCUNA, İNSANIN PİÇİNE KALDIK.'' YAŞAR KEMAL Heralde artık söylenicek pek bişey yok..

22.11.2013 18:16:21


oguzoztekin

Canım Kardeşim Yüce Yaratan birdaha senin acını kimseye yaşatmasın

18.12.2013 01:23:37


amir-ozgur

ben irandan bir ahmet kaya seveniyim...insanlar hep diorlar allahim bizi peygamberle bir yerde oturd filan ama ben hep dyorum allahim beni ahmet kaya ila bir yerde oturd..onunla bir kadeh icsem ... ama sonra dyorum ahmet kaya cennetde ben nasil gidsem orayaaa

23.12.2013 12:58:53


yakamoz44

ahmet KAYA...saygı ve sevgiyle anıyoruz YILDIZLAR VE YAKAMOZ

31.12.2013 11:04:34


cetin

özledik be reis bu yılbaşı gecesi seni yine.Halen 1 numarasın biliyormusun yerin dolmadı şarkıların halen 1 numara rakipsizsin be gözüm ve öylede kalacaksın.Nur içinde yat.

31.12.2013 23:46:12


hallac-i

O bir değerdir.. O çok değerlidir ve onu özlüyoruz..

8.01.2014 23:33:25


46Sarii

Öyle bir babanın kızısın ki; Ne kadar gurur ve onur duysan azdır ! Anamdan babamdan allah razı olsun, allah uzun ömürler versin seviyorum onları ama.. Yerinde olmak isteyen milyonlarca çocuk var..

15.01.2014 01:25:50


SüleymanKAYA

Bİz Onun Şarkılarıyla Büyüdük.senin BAban RAhmet Etti ama Bizlerin babası senin babanın şarkılarıyla büyüttü bizi.aşkları en güzel baban anlattı bize mucadeleyi,sewmeyi,onuru,gururu,insanı,ülkeyi biz bablarımızın yardımıyla senin babandan öğrendin.babanın hakkını weremeyiz hiçbir zaman hepimiz suçluyuz.büyüklerimiz babana sahip çıkmamakla en büyük kötülüğü yaşattı yeni nesillere.sen tek değil hepimiz şanslıyız aslında en kötü günümüzde babanın şarkılarıyla neşeleniyoruz aşklarımızı babnın şarkılarıyla taçlandırıyoruz.we emin olki çocukarımızada ahmet kayayı öğretecez dinletecez...saygıyla eğiliyorum Kaya ailesının önünde.teşekkürler ahmet kaya Bizlere çok şey öğrettiğin için...

15.01.2014 12:04:36


huzur

Okurken insanın normal kalması imkansız.. Keşke ömrümden ömür verebilseydim de baban sana daha çok kardeşlik masalları anlatabilseydi daha çok yanında olabilseydi.. Seni özlüyoruz güzel insan.

23.01.2014 09:04:23


egular72

kürt'lük bir şereftir 90 ve 2000 yıllarında taşımak yürek isterdi. ahmet baba şerefli ve yürekli bir kürt kardeşimizsin mekanın cennet olsun usta

28.01.2014 23:01:00


onurberis

Sanatçılar eserleri ile ölümsüzdürler. Bu sebeple Ahmet Kaya'nın ezgileri seslenmeye devam ettikçe o da yaşamaya devam edecek. Ama onun bedenen aramızdan ayrılmasına neden olanlardan kimi çoktan toprak oldu, kimiyse bir gün olacak. Ama onları kimse hasretle hatırlamayacak. Asıl unutulan ve ölen onlar olacak.

6.02.2014 18:06:49


ozgurkaya

KAYALAR OLUMSUZDUR. EGER ALLAH NASIP EDERDE BIR OGLUM OLURSA ADINI AHMET KOYACAGIM.ONA YENI NESIL BABALAR GIBI KIZ TAVLAMAYI DEGIL, ADINI TASIDIGI ADAM GIBI DELIKANLI OLMAYI OGRETECEGIM VE GUN GELIRDE AHMET KAYAYA CATAL, BICAK FIRLATANLARLA AYNI ORTAMDA BULUNURSAM. BUNUN HESABINI SORMAK BOYNUMUN BORCU OLSUN. HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN BEN BOYLE DELIKANLI. YUREKLI VE ASLINI INKAR ETMEYEN. GOZUNU DAHI KIRPMADAN KÜRDÜM DIYEN VE BUNULA GURURLANAN BI ADAMA YAPILANLARIN HESABINI SORACAGIM. Ö.KAYA

10.02.2014 02:00:45


ArdiL

''Ben Bu Ülkede Yaşayıpta,Başı Belada Olmayan Adam'a Adam Demem.'' emanetin tacımızdır... İKİ GÖZÜM

12.02.2014 12:18:57


KARADAĞ

''Ben Bu Ülkede Yaşayıpta,Başı Belada Olmayan Adam'a Adam Demem.''

12.02.2014 12:36:18


ArdılAmed

BABASININ KIZI YAW :'( BU YAZIYI İLK KES OKUDUM BENDE BİR AHMET KAYA HAYRANIYIM HERKES GİBİ İSTEDİĞİM TEK ŞEY BİR KONSERİNE GİDEBİLMEKTİ :( BEDELİNİ CANIMLA ÖDERDİM AMA İŞTE.. ASIL BÖLÜCÜLER ŞUAN DIŞARDA GEZİYOR. MELİS KAYA TEŞEKKÜRLER.

14.02.2014 21:50:48


Sibel-O-O

Bir yandan acılar paylaşılabiliyor da. Az önce bilmem kaçıncı kere yeniden Uçurmam Tellere Takıldı'yı izledim. Yine bilmem kaçıncı kere ağladım. Biz onu hayattayken de anlamıştık ama öldükten sonra yaşamak da böyle mi oluyormuş? Kah ağlatarak, kah costurarak, kah herşeye inat hayata inandırarak... Çok sevilen bir adamın kızısın Melis'cim, bir yığın evde, insanda yaşayan bir adamın. Umarım bunlar sana biraz olsun teselli ve güç olabiliyordur. Her daim sevgiyle.

16.02.2014 02:12:58


yisgor65

Evet Ben Bir Genç Ahmet Kaya Sevdalısıyım Benim Kücüklügümde Ahmet Kaya Dinledim Ve Şimdi Şarkılarını Su Gibi Ezberimde.İşte Şimdi Burada Melis Kayayı İyi Anlıyorum Benim Her Klibinde Gözyaşım Akıyor Keşkeler Olsaydı... Şimdi Melis Kaya Ablama Burdan Sevgiyle ve Saygıyla Selamlıyorum.Benim Dogum Tarıhım 03.03.1999 Tesadufmu Bir Eksiğiz <3 Ahmet KAYA ölmedi Her Zaman Şarkıları Bizim Ruhumuzu Yaşatıyor<3

19.02.2014 22:20:30


muqebrcu

helal olsun sana qüzel babanın güzel kızı kim ne derse desin herkes AHMET KAYA'yı biliyo tanıyo biz seviyoruz...

22.02.2014 14:06:52


KIRŞEHİR

AHMET KAYA İNSAN OLARAK SANATÇI OLARAK BU ÜLKEDE Kİ HERKES İÇİN FARKLI BİR ANLAM İFADE EDİYOR HERKESİMDEN İNSAN DİNLEDİ DİNLİYOR DİNLEYECEK O TÜRKİYENİN SANATÇISYDI HA SEVMEYEN DAN DUN KONUŞAN BİRİLERİ OLMAYACAK MI OLACAK.CİDDİYE ALMAMAK LAZIM.

28.02.2014 13:44:33


Mercan

Çok eksiğiz .Bizde hala Ahmet Kaya dan sevmeyi, affetmeyi , barışı öğreniyoruz.Her parçasında düşünüyoruz.Vicdanların sesi kısılmasın ki sizde üzülmeyin .Acımasın canınız, canımız .Ahmet Kaya büyük bir değerdir.Türkiye barışı en çok ona borçludur.

8.03.2014 20:03:30


elifbayar

Onu bir kez olsun görebilmeyi çok isterdim.Görebilenler çok şanslı.Benim tek şansım ise babamın ona benzemesi...

9.03.2014 18:38:33


ruhi811

ben bu ülkeyi seviyorum, bu ülkenin bölünmesine karşıyım, bütün halkların barış içinde yaşamasını ve akan kanın durmasını istiyorum diye diye dilinde tüy bitti. sazıyla sözüyle sağcısının solcusunun her kesimden büyük kitlelerin sevdiği yeri doldurulamayacak bir sanatçıydı. mertliğinden zerre kadar kuşku duymuyorum. mekanı cennet olsun. kürt asıllı olması kürtlüğü özümsemesinden daha doğal ne olabilir ki? memleketi dolandırmamış, mafyasıyla bilmem nesiyle skandal olaylara karışmamış, magazin programlarına düzeysiz ilişkiler nedeniyle çıkmamış, bazı sanatçılar gibi hasetli davranıp kendine rakip olabilecek sanatçıların yolunu kesmeye çalışmamış. iyi bir sanatçı, iyi bir aile babası, iyi bir vatandaş olmuş. ama iki kuruşluk iğrenç insanların provakatif eylemleri yüzünden bu memleketi terk etmiş. uzak diyarlarda gömülmüş. bu memleket ahmet kaya gibi nicelerinin kıymetini bilemedi ve çok geç anladı. sahip çıkamayanlar utansın. sebep olanlar utansın.

4.05.2014 10:45:47


mehmetcelebi

merhaba melis kaya baban için çok üzgünüz evet baban çok iyi babacan bir insandı cesaretli ,yürekli barışçı biriydi mekanı cennet olsun keşke elimizden birşey gelse fakat senin kocaman bir ailen oldugunu unutma burda bizler varız .:(

18.10.2014 02:47:33


Karajacalcan

Okuduğum en güzel yazı duygularını içimde hissettim.

19.10.2014 23:00:59


bayram.aslan

Ahmet Kayamız Canımız kanımız her dinlediğimde ağlar mı bi insan ? begesellerini müzüklerini seni ve halkımızı seviyorum keşke aramızda olsan abim

26.10.2015 16:02:24


frebaba2121

Vay be yıl 2016 ve ben ilk defa 1buçuk yıl sonra yorumu atıcam.#Ahmet Kaya

13.02.2016 22:44:58